Valstybės naujienos

 • Lietuvos, Latvijos ir Estijos studentų „Gaudeamus“ rengiasi žygiui į Vilnių

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-06-02

  Baigiama pasirengti 16-ąjai Baltijos šalių studentų dainų ir šokių šventei „Gaudeamus“, kuri užtvindys Vilnių birželio 24–26 d. Per 4500 dainininkų, šokėjų, muzikantų bei kitų žanrų atlikėjų iš Estijos, Latvijos, Lietuvos jau išmoko savo dainų ir kartu atliekamų kūrinių partijas, baigia tobulinti choreografinių kompozicijų derinius.

  „Gaudeamus“ organizacinio komiteto pirmininkas, Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Dainius Numgaudis pažymi, kad studentų šventės, rengiamos daugiau kaip 50 metų, įprasmina baltiškos vienybės ir solidarumo idėjas, kurių raiškai randamos įvairios meninės ir politinės priemonės. „1988-ųjų „Gaudeamus“ dalyviai Vilniuje pirmą kartą viešai iškėlė trijų valstybių tautines vėliavas, tuo pareikšdami jaunimo politinę valią eiti Nepriklausomybės keliu“, – sako D. Numgaudis.

  Šios šventės šūkis – „Prieš srovę“ ne tik atspindės studentiškai maištingą „Gaudeamus“ dvasią, bet ir primins paskutinę studentų dainų ir šokių šventę Lietuvos sostinėje, kuri sutapo su Atgimimo judėjimu, kylančiu visose Baltijos valstybėse. Pasak organizacinio komiteto pirmininko, studentiškos energijos kupinas 16-asis „Gaudeamus“ nustebins žiūrovus savo įdomia programa Kalnų parke, koncertais Vilniaus Rotušės aikštėje, senamiestyje, bažnyčiose, prie Baltojo tilto. Šventės programoje yra siurprizų, kurių rengėjai dar nenori atskleisti.

  Birželio 24 d. Vilniaus universitete įvyks oficialus „Gaudeamus“ atidarymas, meno vadovams bus įteiktos šventės regalijos, o birželio 25 d. – repeticijų diena. Birželio 25 d. nuo Baltojo tilto Kalnų parko link patrauks šventės dalyvių eisena. Kalnų parke 17 val. vyks pagrindinis šventės koncertas.

  16-osios studentų dainų ir šokių šventės „Gaudeamus“ globėja – Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

  Švietimo ir mokslo ministerijos informacija

 • ATGAL
  Keliones Lietuvoje vairuotojai galės planuoti tiksliau
  PIRMYN
  Siūloma dar labiau plėsti galimybes žmonėms ginčus spręsti taikiai
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.