Valstybės naujienos

 • Lietuvos oro uostuose – rekordinis keleivių skaičius

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2012-01-05

  2011-ieji Lietuvos tarptautiniams oro uostams buvo patys sėkmingiausi per visą veiklos istoriją, pralenkę ir prieškrizinių 2008 m. rezultatus. Praėjusiais metais Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostuose iš viso aptarnauta beveik 2,7 mln. keleivių – 18,1 proc. daugiau nei 2010 m. ir 5,7 proc. daugiau nei 2008 m.

  „Tiesioginiais skrydžiais atvykti į Lietuvą ir keliauti iš Lietuvos šiuo metu yra didesnės galimybės nei bet kada Lietuvos aviacijos istorijoje. Žiemos sezono metu reguliarius skrydžius iš šalies oro uostų vykdo 19 oro linijų bendrovių, iš Lietuvos tiesiogiai galima pasiekti 40 Europos oro uostų“, – sakė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

  Praėjusiais metais tarptautiniai Vilniaus oro uostas aptarnavo 1712,5 tūkst., Kauno oro uostas – 872,6 tūkst., Palangos oro uostas – 111,1 tūkst. keleivių.

  Per metus 25 proc. daugiau keleivių aptarnavęs Tarptautinis Vilniaus oro uostas praėjusių metų pabaigoje tapo sparčiausiai augančiu ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Tarptautinės oro uostų tarybos (ACI Europe) duomenimis, Vilniaus oro uostas 2011 m. spalio mėnesį užėmė pirmą vietą pagal keleivių skaičiaus augimą tarp visų tarybos vertinamų 170-ties Europos oro uostų. Vien gruodžio mėnesį sostinės oro uoste keleivių padaugėjo 66 proc., palyginti su tuo pačiu ankstesnių metų mėnesiu.

  Lyginant aptarnautų keleivių skaičių su prieškriziniais 2008-aisiais, labiausiai – daugiau nei dvigubai –  keleivių padaugėjo Tarptautiniame Kauno oro uoste. 2011 m. šiame oro uoste sulaukta 872,6 tūkst., 2008 m. – 408 tūkst. keleivių.

  Geriausiais iki praėjusiųjų metų Lietuvos istorijoje 2008 m. trijuose tarptautiniuose Lietuvos oro uostuose buvo aptarnauta 2,55 mln. keleivių.

  Susisiekimo ministerijos informacija

 • ATGAL
  Sklandus teismų ir teisėsaugos bendradarbiavimas - spartesnis bylų nagrinėjimas
  PIRMYN
  Per 2011 metus 3,3 karto padidėjo iš užsienio grįžtančių tėvynainių skaičius
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.