Valstybės naujienos

 • Lietuvos paviljonas 54-ojoje Venecijos bienalėje pelnė specialųjį prizą

 • Institucijos: Ministerijos
  Temos: Kultūra
  Data: 2011-06-06

  54-osios tarptautinės meno parodos „Venecijos bienalė“ žiuri, kurią sudarė šiuolaikinio meno ekspertai iš Egipto, Kinijos, Italijos, Prancūzijos ir JAV, Lietuvos paviljone pristatomai menininko Dariaus Mikšio sukurtai ekspozicijai „Už baltos užuolaidos“ skyrė specialųjį prizą. Šis prizas buvo skirtas „už konceptualiai elegantišką ir vaisingai ambicingą savo šalies meno istorijos pristatymą“.

  Lietuvos paviljoną 54-ojoje Venecijos bienalėje iškilmingai atidarė Lietuvos Respublikos kultūros ministras Arūnas Gelūnas, paviljono komisaras Kęstutis Kuizinas bei menininkas Darius Mikšys.

  Lietuvai šiais metais Venecijos bienalėje atstovavo ne tik Dariaus Mikšio projektas. Į pagrindinę bienalės parodą „ILLUMInazioni“ buvo atrinkti ir menininko Gintaro Didžiapetrio darbai „Optiniai įvykiai“ ir „Kompasas“.

  „Galima sakyti, jog Lietuva trečią kartą iš eilės pelno specialųjį prizą. Jono Meko ekspozicija 2005 m., Nomedos ir Gedimino Urbonų ekspozicija 2007 m. bei šiemetinis Dariaus Mikšio projektas apdovanoti šiuo garbingu prizu. 2009 m. metais nei vienam paviljonui nebuvo suteiktas šis prizas, todėl galima drąsiai teigti, jog Lietuva šiuo atveju iš tikrųjų gali labai didžiuotis iš eilės gaudama šį apdovanojimą, dėl kurio varžosi daugiau nei 80 šalių paviljonų“, – džiaugėsi Lietuvos paviljono komisaras Kęstutis Kuizinas.

  Venecijos bienalėje Lietuva dalyvauja nuo 1999 m. Bienalė vyksta kas antri metai. 1895 metais įkurta Venecijos bienalė yra seniausias tarptautinis vaizduojamojo meno renginys pasaulyje. Šiais metais ekspozicijas parodoje pristato 89 šalys. Menininko D. Mikšio projekte „Už baltos užuolaidos“ pristatoma vaizduojamojo meno kūrinių kolekcija, sudaryta iš pastarųjų dešimtmečių Lietuvos menininkų darbų, kuriems sukurti buvo skirtos valstybės stipendijos. Iš visų stipendiją gavusių vaizduojamojo meno atstovų šiame projekte dalyvauja 173 menininkai, šiai kolekcijai pasiūlę po vieną savo vaizduojamojo meno kūrinį. „Už baltos užuolaidos“ – tai bandymas parodyti simbolinę šiuolaikinės valstybės kuruojamą parodą, ją paverčiant ekspozicija, nacionaliniu archyvu. Tai instaliacija ir performansas, vykstantis abiejose baltos užuolaidos pusėse. Vienoje pusėje saugomi visi kolekcijos kūriniai, o kitoje veikia kintanti ekspozicija, pagal lankytojų pasirinkimą formuojama iš kolekcijoje esančių darbų.

  Lietuvą Venecijos bienalėje taip pat yra atstovavę menininkai Mindaugas Navakas, Eglė Rakaskautė, Svajonė ir Paulius Stanikai, Deimantas Narkevičius, Jonas Mekas, Nomeda ir Gediminas Urbonai, Žilvinas Kempinas.

  Pagrindinį prizą – auksinį liūtą už geriausią tarptautinį pasirodymą pelnė Vokietijos paviljonas, kuriam ekspoziciją sukūrė menininkas Christophas Schlisingesief’as. Specialųjį prizą taip pat gavo Švedijos menininkė Klara Lidén.

  Lietuvos paviljono Venecijos bienalėje adresas: „Scuola S. Pasquale“, Castello 2786, Venecija.

  Lietuvos paviljonas Venecijos bienalėje veiks iki rugsėjo 18 d.

  Kultūros ministerijos informacija

 • ATGAL
  Seimui teikiami svarstyti įstatymų projektai dėl principinės kariuomenės struktūros ir karių ribinių skaičių
  PIRMYN
  SADM: būtina mažinti atotrūkį tarp visuomenės ir viešojo sektoriaus
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.