Lietuvos Premjerui suteiktas 2012 m. Pasaulio lyderio apdovanojimas | Apžvalga

Valstybės naujienos

 • Lietuvos Premjerui suteiktas 2012 m. Pasaulio lyderio apdovanojimas

 • Institucijos: Vyriausybė
  Data: 2012-01-26

  Roterdamo Erasmus universiteto Ekonomikos fakulteto asociacija (The Economic Faculty association Rotterdam, EFR) Ministrui Pirmininkui Andriui Kubiliui suteikė 2012 m. Pasaulio lyderio apdovanojimą (World Leader Cycle Award) už nuopelnus ekonomikos srityje. Šis metinis apdovanojimas skiriamas pasaulio lyderiams už ypatingus pasiekimus politikos, ekonomikos ir visuomenės gerovės srityse.

  „Jūsų dėka, Ministre Pirmininke, Lietuva pakilo į aukštesnį lygmenį. Jūsų pastangos siekiant atgaivinti Lietuvos ekonomiką ir Jūsų veiksmai švelninant ekonominės krizės padarinius kelia susižavėjimą. Nors Lietuva smarkiai nukentėjo nuo krizės, jos ekonomikos atsigavimas trečiąjį ketvirtį buvo pats sparčiausias Europos Sąjungoje. Daugelį žmonių taip pat labai žavi ir įkvepia Jūsų gilus domėjimasis politikos mokslais, istorija ir žinių ekonomika“, – rašoma EFR laiške Lietuvos Vyriausybės vadovui.

  „Tai yra įvertinimas, kuris atitenka visai Lietuvai. Mūsų sugebėjimas tvarkytis su tikrai didele, gilia krize ir pasiekti, kad ekonomika atsigautų, yra pastebimas ir vertinamas“, – kalbėdamas apie apdovanojimo reikšmę Lietuvai teigė Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius.

  Pasaulio lyderio apdovanojimą anksčiau yra gavę NATO generalinis sekretorius A. F. Rasmussenas, Pasaulio prekybos organizacijos vadovas P. Lamy, Švedijos Ministras Pirmininkas F. Reinfeldtas, buvęs Vokietijos kancleris G. Schröderis. Nominantus Pasaulio lyderio apdovanojimui rekomenduoja taryba, kurią sudaro Liuksemburgo Ministras Pirmininkas Jeanas-Claude‘as Junckeris, Nobelio premijos laureatas Johnas Nashas jaunesnysis, buvęs NATO generalinis sekretorius Jaapas De Hoopas Schefferis ir kiti žymūs asmenys.

  Apdovanojimų ceremonija vyko sausio 31 d. Roterdame, Erasmus universitete. Pasaulio lyderio apdovanojimą Lietuvos Vyriausybės vadovui įteikė buvęs Nyderlandų Karalystės Ministras Pirmininkas Janas Peteris Balkenende.

  Vyriausybės informacija

 • ATGAL
  Energetika – Baltijos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimo prioritetas, sako užsienio reikalų ministras
  PIRMYN
  Prezidentė pasirašė Mokslo ir studijų įstatymo pataisas
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.