Valstybės naujienos

 • Lietuvos užsienio reikalų ministras ir Rusijos prezidento patarėjas aptarė jautrių istorijos klausimų nagrinėjimą

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-06-07

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis Vilniuje vykstančios tarptautinės konferencijos apie žurnalistų saugumą metu birželio 7 dieną susitiko su garsiu Rusijos teisininku ir žmogaus teisių gynėju, prezidento patarėju Michailu Fedotovu ir aptarė jautrius Lietuvos ir Rusijos istorijos klausimus.

  Per pokalbį ministras padėkojo M.Fedotovui, kad per ankstesnį jų susitikimą Maskvoje vasario 3 dieną iškelti klausimai apie abiejų valstybių ir tautų skaudžią istoriją bei būtinybę įvertinti Stalino padarytus nusikaltimus neliko užmiršti ir buvo atspindėti Žmogaus teisių tarybos prie Rusijos Federacijos Prezidento, kuriai vadovauja M.Fedotovas, pasiūlyme sukurti Rusijoje valstybinę–visuomeninę programą „Dėl totalitarinio režimo aukų įamžinimo ir nacionalinio susitaikymo“.

  A.Ažubalis pažymėjo labai vertinantis prie Rusijos Federacijos Prezidento veikiančios tarybos pastangas nagrinėti šį klausimą ir priimti sunkius sprendimus, kurie yra labai reikalingi ne tik nukentėjusiems kaimyninių valstybių piliečiams, bet pirmiausia pačiai Rusijai.

  Ministras supažindino M.Fedotovą su Laisvės gynimo ir didžiųjų netekčių atminimo metų programa Lietuvoje.

  Birželio 14-ąją, kai prieš 70 metų prasidėjo masiniai trėmimai, yra planuojamas iškilmingas Lietuvos Seimo posėdis, aukų paminėjimo ir pagerbimo renginiai traukinių stotyse, iš kurių vyko trėmimai, ir Genocido aukų muziejuje. Lietuvoje šie netekčių metai siejami ne tik su Stalino nusikaltimais prieš Lietuvos žmones, tautos elito sunaikinimu, bet ir šalies okupacija, pasikėsinimu į valstybingumą ir naujos kovos už nepriklausomybę pradžia.

  Taip pat A.Ažubalis atkreipė dėmesį, kad Lietuva jau keletą metų Rusijos ambasados Vilniuje padedama rengia jaunimo keliones į tremties vietas Rusijoje ir kitose šalyse „Misija Sibiras“. Šiemet liepos mėnesį taip pat planuojamos dvi misijos, viena iš jų – į Rusijos Tomsko sritį. Lietuvos jaunimas dar tik pradeda bendradarbiauti šiais klausimais su jaunimo organizacijomis Rusijoje. Todėl palaikymas ir parama aukščiausiu lygiu yra labai naudingi.

  Užsienio reikalų ministerijos informacija

 • ATGAL
  Laisvės ir demokratijos vertybes puoselėjančios organizacijos įsikūrimas Vilniuje – geras ženklas Lietuvai, sako užsienio reikalų ministras
  PIRMYN
  Sunkūs Pagalbinio apvaisinimo įstatymo klausimai
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.