Laisvalaikis

 • Linas Kojala – 90 sekundžių apie politiką

 • Data: 2017-02-03
  Autorius: Linas Kojala

  Politologas Linas KOJALA asmeninėje socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje vykdo vaizdo projektą „90 sekundžių apie politiką“, kurio tikslas – trumpai, aiškiai bei sukaustant žiūrovo dėmesį mažiau nei per dvi minutes aptarti savaitės tarptautinės bei vidaus politikos aktualijas. Kalbėdamas tiesiogiai į kamerą savo paskyroje L. Kojala spėja papasakoti apie tris, jo nuomone, svarbiausius savaitės įvykius, pateikdamas lakoniškas išvadas bei pastebėjimus.

  Idėjos esmė yra pasiekti tuos žmones, kurie neturi pakankamai laiko skaityti bei gilintis į politinius procesus, tačiau nori suvokti bent jau tendencijas ar svarbiausias aktualijas.

  Žurnalas „Apžvalga“ pristato tekstinę šio projekto versiją.

  – Donaldas Trumpas ir Rusija.

  Išrinktasis Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas D. Trumpas dar iki inauguracijos neišvengė kontroversijų, kurios sutraukė tarptautinės žiniasklaidos dėmesį. Sausio viduryje paskelbta, kad Kremlius apie Trumpą turi skandalingos informacijos, kurią gali panaudoti kaip šantažo priemonę bei taip sąlygoti laisvojo pasaulio lyderio sprendimus. Be to, tvirtinama, kad Rusija aštuonerius metus artimai dirbo su Trumpu bei padėjo jam rinkimų metu įveikti Hillary Clinton. Tai buvo rašoma nutekintame buvusio britų žvalgybos pareigūno raporte, kurį jis sudarė remdamasis šaltiniais Rusijoje. Tiesa, svarbu pažymėti, jog raporte pateikiama informacija nėra patvirtinta, todėl jos patikimumas kelia rimtų abejonių. Pats Trumpas griežtai neigia bendravęs su Rusija bei gavęs iš Kremliaus kokios nors informacijos. Šiuo metu tyrimą dėl raporto teiginių atlieka JAV žvalgybos struktūros, todėl tikėtina, kad prie šios temos dar teks sugrįžti.

  Noopy420, www.wikimedia.org

  – Kokia bus JAV užsienio politika?

  Nepaisant šio skandalo, Lietuvą pasiekė ir kiek pozityvesnės žinios iš būsimosios Trumpo JAV administracijos. Senate, kur svarstomi Trumpo pasirinkti kandidatai, kalbėjęs kandidatas į gynybos sekretoriaus pareigas Jamesas Mattisas pabrėžė, jog Rusija kelia didžiulę grėsmę Vakarų pasauliui. Be to, jis pridūrė, kad pritaria idėjai Baltijos valstybėse dislokuoti nuolatinį amerikiečių karių kontingentą. Toks žingsnis būtų itin svarbus siekiant stiprinti atgrasymo mechanizmą – kitaip tariant, bet kokiam potencialiam agresoriui būtų parodoma, jog neturi būti net pagalvojama apie kėsinimąsi į Lietuvą ar kitas Baltijos šalis, nes tai reikštų tiesioginę konfrontaciją su JAV kariais nuo pat pirmosios konflikto dienos.

  – Pabėgėliai Europoje.

  Vokietija džiaugiasi sumažėjusiais pabėgėlių srautais. Jei 2015 metais į šalį atvyko 890 tūkst. prieglobsčio prašytojų, tai 2016 metais šis skaičius siekė vos 280 tūkst. Pagrindine srauto mažėjimo priežastimi įvardijamas Europos Sąjungos susitarimas su Turkija. Šis susitarimas užkirto kelią pabėgėliams praktiškai nekliudomiems kirsti Turkiją bei jūra pasiekti vieną iš Graikijos salų. Be to, nuo kovo mėnesio Vokietija ketina vėl pradėti laikytis Dublino taisyklių, pagal kurias pabėgėliai turi būti grąžinami į tą Europos Sąjungos valstybę, į kurią atvyko pirmiausiai. Daugeliu atvejų tai yra Graikija arba Italija, bet Dublino taisyklių ilgą laiką nebuvo paisoma, nes Graikija ir Italija nesusidorojo su milžiniškais atvykstančiųjų kiekiais bei nesugebėjo užtikrinti deramų sąlygų. Šios žinios laikomos svarbiomis kanclerei Angelai Merkel, kurios rudenį laukia federaliniai parlamento rinkimai. Krikščionių demokratų partijos lyderė patvirtino sieksianti ketvirtosios iš eilės Vokietijos vyriausybės vadovės kadencijos. ■

 • ATGAL
  Dr. J.T Ramonaitė: Mokytis kalbos – tai išdrįsti bendrauti ir kalbėti
  PIRMYN
  Palaiminti metai
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.