Valstybės naujienos

 • Meno kūrėjams – daugiau socialinių garantijų

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-04-13

  Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) pasiūlytai tvarkai, pagal kurią nuo 2012 m. meno kūrėjai, kurių pajamos neviršija numatytos ribos, būtų valstybės draudžiami privalomuoju sveikatos draudimu.

  Taip pat Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto sudarymo ir vykdymo taisyklėse aiškiau reglamentuota, kaip turi būti vykdomos Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pataisos, pagal kurias šiais metais suteikta daugiau socialinių garantijų meno kūrėjų statusą turintiems asmenims. Meno kūrėjai nuo šių metų draudžiami valstybiniu socialiniu pensijų draudimu pagrindinei ir papildomai pensijų dalims bei ligos ir motinystės socialiniu draudimu, jei jie yra darbingo amžiaus ir neturi draudžiamųjų pajamų, arba jų draudžiamųjų pajamų suma per kalendorinius metus mažesnė už 12 minimalių mėnesinių algų (šiuo metu tai sudarytų 9600 litų).

  Už meno kūrėjus bus sumokama trūkstama iki 12 MMA socialinio draudimo įmokų suma. Skaičiuojant taip pat bus atsižvelgiama, kiek pajamų meno kūrėjai gauna pagal autorines sutartis.

  Įstatymo pakeitimai inicijuoti, atsižvelgiant į tai, kad meno kūrėjai gali neturėti nuolatinių pajamų, pavyzdžiui, gali gauti atlygį tik įvykdžius darbą. Todėl būtina numatyti tokius atvejus ir užtikrinti, kad meno kūrėjai būtų socialiai apsaugoti.

  SAMD Ryšių su visuomene skyrius

 • ATGAL
  Seimo narės A. Bilotaitės pranešimas: Seime pristatytas naujas tarnautojų elgesio kodekso projektas
  PIRMYN
  Karo akademijoje - Jaunesniųjų štabo karininkų kursų baigimo ceremonija
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.