Valstybės naujienos

 • Metams pratęstas lengvatinio PVM tarifo taikymas šilumos energijai, karštam vandeniui ir vaistams

 • Institucijos: Seimas
  Temos: Ūkis
  Data: 2011-12-20

  Seimas ypatingos skubos tvarka priėmė Pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM) įstatymo pataisų projektą. Už tokį sprendimą balsavo Seimo nariai 84, prieš – 19, susilaikė 24.

  Priimtomis pataisomis nuo 2012 m. sausio 1 d. nuo 100 tūkstančių litų iki 155 tūkstančių litų padidinta registravimosi PVM mokėtojais riba; iki kitų metų pabaigos pratęstas lengvatinio 9 proc. PVM tarifo taikymas šilumos energijai ir karštam vandeniui ir lengvatinio 5 proc. PVM tarifo taikymas vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms, kai šių prekių įsigijimo išlaidos visiškai ar iš dalies kompensuojamos Sveikatos draudimo įstatymo nustatyta tvarka.

  Atsižvelgiant į europinės direktyvos nuostatas, patikslinti atvejai, kai PVM sąskaitų faktūrų įforminimui taikomos Lietuvos Respublikos PVM įstatymo taisyklės, kartu nustatytas vėlesnis PVM sąskaitų faktūrų, susijusių su tam tikru prekių tiekimu ir paslaugų teikimu tarp Europos Sąjungos valstybių narių, išrašymo terminas (ne vėliau kaip iki kito mėnesio, einančio po mėnesio, kurį buvo suteiktos paslaugos arba patiektos prekės, 15 dienos), kuris, įstatymui įsigaliojus, bus vienodas visose Europos Sąjungos valstybėse narėse.

  Įstatymas papildytas nuostata, kad importo PVM neapmokestinamos įvežamos, ar 0 tarifu apmokestinamos tiekiamos prekės, skirtos Europos Sąjungos (toliau ES) Lietuvoje įsteigtų įstaigų, kurioms taikomas Protokolas dėl ES privilegijų ir imunitetų, darbuotojų (išskyrus aptarnaujantį personalą ir ES valstybių narių deleguotus ekspertus) asmeniniam naudojimui ir (arba) įsikūrimui, jeigu šie asmenys nėra Lietuvos piliečiai ir praėjusius penkerius metus jų nuolatinė gyvenamoji vieta iki darbo ES Lietuvoje įsteigtoje įstaigoje pradžios nebuvo Lietuva. Šioje dalyje nurodyta lengvata bus taikoma prekėms, kurias darbuotojai importuoja ar įsigyja ne vėliau kaip vieni metai nuo jų įsidarbinimo pirmą kartą ES Lietuvoje įsteigtoje  įstaigoje pradžios.

  Seimo ryšių su visuomene skyriaus informacija

 • ATGAL
  Lietuvos pirmieji asmenys išreiškė užuojautą dėl Vaclavo Havelo mirties
  PIRMYN
  Vilniuje pasirašyti paramos susitarimai – mamų ir kūdikių sveikatos priežiūrai šveicarai skiria 120 mln. litų
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.