Valstybės naujienos

 • Ministras D. Jankauskas su Švedijos ekspertais aptarė virtualių sąskaitų įdiegimo galimybes

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-05-31

  Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas Švedijoje vykusiame susitikime su šios šalies Socialinės apsaugos ministru Ulfu Kristerssonu, socialinio draudimo agentūros pensijų departamento atstovais ir socialinių reikalų ekspertais pristatė Lietuvoje planuojamą įgyvendinti pensijų sistemos reformą ir domėjosi Švedijos patirtimi pereinant prie virtualių pensijų sąskaitų, kuomet buvo reformuoja pensijų sistema.

  Svarbiausias šio vizito, kurį inicijavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, tikslas buvo aptarti Švedijos virtualių pensijų sąskaitų sistemos veikimo principus, įvertinti jos privalumus ir trūkumus bei galimybes analogišką sistemą diegti Lietuvoje.

  Švedijoje prie tokio tipo pensijų apskaičiavimo sistemos pereita 2000 metais, po ilgai – 10 metų – trukusių diskusijų su visuomene ir politikais, kaip reformuoti pensijų sistemą šalyje. Tokios diskusijos vyko nuo 1990 metų. Tik radus kuo platesnį politinį sutarimą su Švedijos politikais, politinių partijų atstovais buvo priimtas sprendimas pradėti reformuoti iki tol veikusią pensijų sistemą.

  Švedijos ekspertai išsakė esantys patenkinti jų šalyje veikiančia virtualių pensijų sąskaitų sistema ir tvirtino neplanuojantys jos keisti.

  D. Jankauskas ir U. KristerssonTodėl Švedijos Socialinės apsaugos ministras U. Kristerssonas bei socialinių reikalų ekspertai linkėjo ir Lietuvai pirmiausia rasti kuo platesnį politinį sutarimą dėl būsimosios pensijų sistemos, kad būtų galima užtikrinti jos tęstinumą, tvarumą, išmokų adekvatumą įmokoms, atsparumą ekonominėms krizėms, demografiniams pokyčiams. Jų nuomone, toks sutarimas yra būtinas, siekiant atsieti socialinio draudimo ir pensijų sistemą nuo politinių pokyčių, grėsmių keisti sistemą vos tik pradėjus ją reformuoti, nes socialinio draudimo ir pensijų sistemos reforma yra ilgas procesas, trunkantis kelis dešimtmečius, su pereinamaisiais laikotarpiais.

  Su ministru D. Jankausku Švedijoje taip pat lankėsi Vyriausybės, Seimo, ministerijos ir kitų institucijų, atsakingų už pensijų reformos įgyvendinimą mūsų šalyje, atstovai.

  Artimiausiu metu ministras D. Jankauskas su ministerijos ir kitų institucijų specialistais, atsakingais už minėtos reformos įgyvendinimą, planuoja lankytis Latvijoje, kur domėsis kaip šioje šalyje veikia virtualių pensijų sąskaitų sistema, jos veikimo principais, privalumais ir trūkumais. Šios šalies ekonomika yra artima Lietuvai, todėl labai svarbu įvertinti ir kaimyninės šalies patirtį pereinant prie virtualių pensijų sąskaitų sistemos.

  Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija

 • ATGAL
  2010 m. Nusikalstamų veikų užregistruota 7 procentais mažiau
  PIRMYN
  „LitCapital“ pasirašė sutartį dėl 5 mln. litų kapitalo investicijos į UAB „Putokšnis“
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.