Mūsų iškovota Lietuva | Apžvalga

Įžvalgos

 • Mūsų iškovota Lietuva

 • Data: 2018-06-20
  Autorius: Goda Karazijaitė

  commons.wikimedia.org/ Arz nuotrauka

  2018-ieji metai jau įpusėja, bet šventės, jubiliejai, atradimo džiaugsmas nesibaigia. Vasario 16-osios šimtmetis kupinas pasididžiavimo – visur, kur pažvelgsi, džiugesys Liudo Mažylio atrastuoju Nepriklausomybės Aktu; partizanų vado, generolo Adolfo Ramanausko-Vanago metų šventimas ir visuotinis susijaudinimas, pagaliau atradus jo palaikus; birželio 3-iąją – dieną, nuo kurios šuorais judėjome į laisvą, nepriklausomą, savarankišką valstybę – atšvęstas Sąjūdžio jubiliejinis 30-metis.

  Šiame „Apžvalgos“ numeryje rasite visą pluoštą skaitinių apie Sąjūdžio pradžią ir kovą su tuomečiais „vėjo malūnais“. „Apžvalgos temoje“ skaitykite išskirtinį interviu su Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nariu, Sąjūdžio Seimo Tarybos pirmininku profesoriumi Vytautu Landsbergiu. Taip pat kviečiame skaityti pašnekesį su Sąjūdžio Kauno iniciatyvinės grupės nariu Algirdu Saudargu apie tai, kokia turėjo būti tautos vidinė sankloda, kad kiltų spontaniška, o drauge nuosekli Sąjūdžio audra. Apie jauną žvilgsnį į šią audrą ir įsitraukimą į Lietuvos gaivinimo veiklą „Apžvalgai“ pasakoja Andrius Kubilius, savo politinę karjerą pradėjęs būtent pirmuosiuose Sąjūdžio mitinguose. Apie Sąjūdžio Lietuvą skaitykite Valentino Stundžio tekste ir Sąjūdžio regionuose – Merkinėje, Šakiuose, Molėtuose, Panevėžyje – aktyvistų atsiminimuose. Tarytum iš šalies šiandien pamėginti pažvelgti į to meto mūsų politinės jėgos – Sąjūdžio – vertybes ir ideologiją kviečia Nerijus Šlepetys tekste „Sąjūdžio idėjos ir realybė stebinčio dalyvio žvilgsniu“. Ir nors skirtinguose Lietuvos miestuose bei skirtingų Sąjūdžio asmenybių galvose ši Sąjūdžio audra ūžė kiek skirtingai, tačiau tautos dvasios vedama, ji kreipė visus į bendrą tikslą – laisvę ir valstybingumą.

  Kaip visuomet „Apžvalgoje“ galėsite praturtinti savo žinias įvairiomis temomis. V. Keršanskas kviečia skaityti apie Jungtinių Amerikos Valstijų svarbą Lietuvos ir Europos saugumui, L. Kojala aptaria Donaldo Trumpo galvasopes. OIKOSrubrikoje G. Žakevičius nagrinėja Lietuvos (ne)patrauklumo užsienio investuotojams klausimą, o J. K. Švagžlys gvildena finansų piramidžių aferų „profesionalo“ Sergejaus Mavrodžio karjerą ir gyvenimą. R. J. Dagys kelia klausimą, ką daryti, kai Europa turtingėja, o skurstančiųjų daugėja. A. Graželis kalba apie nesibaigiančius skandalus energetikos srityje. Rubrikoje „Istorijos pėdomis“ Č. Iškauskas pasakoja apie lietuvius, susidūrusius su Didžiojo Tėvynės karo mėsmale, o P. Saudargas kalbina Vytautą Balsį – Norilsko sukilimo dalyvį, teigiantį, jog tik optimistai galėjo išgyventi GULAG‘o žiaurumus. V. Raškauskas „Apžvalgos“ skaitytojus kviečia į kelionę po Barseloną – miestą, kurį galima visą gyvenimą, kad ir per atstumą, mylėti. Apie „pasišventusių žmonių šventę“ – tradicinius „Gyvybės apdovanojimus“ – kviečiame skaityti žurnalo pabaigoje.

  Ir dar trumpam grįžkime prie mūsų kovų – Vasario 16-osios išsivadavimo, ilgametės partizanų kovos, Sąjūdžio atgimimo audros. Visada turbūt atsiras tas kitas, kuris pasipiktinęs klaus – ar už tokią Lietuvą kovojome?.. O mes atsakykime: visus kartus kovojome už mūsų pačių Lietuvą. Už lietuvių tautos Lietuvą – drąsią kovoti dėl savo pasirinkimų ir valingą rinktis savarankišką kelią. Net jei tas kelias kartais atrodytų vingiuotas – tai mūsų iškovotos Lietuvos kelias.

 • ATGAL
  Gyvybės apdovanojimai 2018 – pasišventusių žmonių šventė
  PIRMYN
  Sąjūdžio idėjos ir realybė stebinčio dalyvio žvilgsniu
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.