Valstybės naujienos

 • Mūsų šalies gyventojų sveikatai pavojaus nėra

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-04-01

  Radiacinės saugos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad gyventojams rekomenduojama tikėti tik oficialių institucijų pateikiama informacija apie avariją Japonijos branduolinėje jėgainėje ir galimą jos įtaką mūsų šalies gyventojų sveikatai. Per visą laikotarpį nuo avarijos Fukushima Daiichi atominėje elektrinėje pradžios, mūsų šalyje veikianti ir aplinkoje radiacinį foną matuojanti ankstyvojo perspėjimo sistema neužfiksavo jokio radiacinio fono padidėjimo. Oro taršos radioaktyviomis medžiagomis tyrimus atliekančioms institucijoms pavyko nustatyti tik labai mažus, pėdsakų lygyje, radioaktyviųjų medžiagų kiekius ore, kurie negali turėti įtakos gyventojų sveikatai. Nėra jokio pagrindo riboti būvimą atvirame lauke ar imtis kitų gyventojų sveikatą apsaugančių priemonių.

  Taip pat informuojame, kad, remiantis Fizinių ir technologijos mokslų centro Fizikos instituto specialistų naujausia informacija, radionuklidų kiekis atmosferiniame ore virš mūsų šalies kovo 30-31 d. sumažėjo apie 20%, lyginant su 2011 m. kovo 29-30 dienų duomenimis. Dar kartą akcentuojame, kad ore nustatomi tik labai maži atskirų radionuklidų pėdsakai. Todėl nereikėtų baimintis dėl galimo taršos poveikio sveikatai.

  Kaip informavome anksčiau, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba sustiprino importuojamų iš Japonijos maisto prekių ir jų žaliavų, pašarų kontrolę. Minėtos tarnybos pareigūnai kontrolę atlieka tiek įvežant minėtus produktus per tam tikrus kontrolės postus, tiek vykdydami kontrolę prekybos tinkle bei turgavietėse.

  Radiacinės saugos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos ir toliau seks įvykius, susijusius su avarija Fukushima Daiichi jėgainėje, bei teiks informaciją šalies gyventojams apie pakitimus tiek Japonijoje, tiek Lietuvoje.

  Radiacinės saugos centro informacija

 • ATGAL
  Patvirtintas E. sveikatos architektūros modelis
  PIRMYN
  Paskirta Švietimo ir mokslo ministerijos Vaikų literatūros premija
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.