NATO Parlamentinės Asamblėjos vadovas remia siūlymą, kad energetinio saugumo centras Lietuvoje taptų NATO kompetencijos centru | Apžvalga

Valstybės naujienos

 • NATO Parlamentinės Asamblėjos vadovas remia siūlymą, kad energetinio saugumo centras Lietuvoje taptų NATO kompetencijos centru

 • Institucijos: Prezidentūra
  Data: 2011-04-19

  Prezidentė priėmė NATO Parlamentinės asamblėjos prezidentą Karlą A. Lamersą ir Asamblėjos generalinį sekretorių Davidą Hobbsą (Nuotrauka Dž. G. Barysaitės/LR Prezidentūra)

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė NATO Parlamentinės Asamblėjos Prezidentą Karlą Lamersą (Karl Lamers) ir Generalinį sekretorių Davidą Hobsą (David Hobs).

  Pasak šalies vadovės, NATO Parlamentinė Asamblėja yra svarbi demokratijos jungtis tarp Šiaurės Atlanto Aljanso ir nacionalinių parlamentų. Lietuvai stojant į NATO, Parlamentinės Asamblėjos parama buvo labai svarbi mūsų valstybei.

  Su Parlamentinės Asamblėjos vadovais Prezidentė aptarė NATO strateginę koncepciją ir jos praktinį įgyvendinimą. Lietuvos vadovė pabrėžė, jog kibernetinio ir energetinio saugumo klausimams, o ypač būtinybei užtikrinti saugią atominę energetiką, turi būti skirtas ypatingas tarptautinės bendruomenės dėmesys. Šalies vadovė informavo apie Lietuvos inicijuotą Europos Vadovų Tarybos sprendimą, jog Europoje ir už jos ribų esančios atominėms elektrinėms būtų taikomi griežti saugumo testai.

  Parlamentinis Asamblėjos vadovas išreiškė paramą, jog praėjusiais metais Lietuvoje įsteigtas energetinio saugumo centras taptų akredituotu NATO kompetencijos centru.

  1955 m. įkurta NATO Parlamentinė Asamblėja nėra NATO institucija, bet reguliariai teikia savo patariamąją nuomonę ir rekomendacijas Šiaurės Atlanto Aljansui. NATO Parlamentinę Asamblėją sudaro 257 delegatai iš 28 NATO šalių, 14 asocijuotų šalių, Europos Parlamento atstovai.


  Prezidentės spaudos tarnyba
 • ATGAL
  Ratifikuotas Lietuvos, Rusijos ir Švedijos susitarimas
  PIRMYN
  Priimtos Vietos savivaldos įstatymo pataisos
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.