Valstybės naujienos

 • Nauja sistema iš anksto perspės apie stichinius gamtos reiškinius

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-04-28

  Stichinių gamtos reiškinių išankstinio perspėjimo sistema, kurią įdiegė Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT) prie Aplinkos ministerijos, leis visuomenei ir specializuotoms tarnyboms patogia forma gauti patikimą informaciją apie prognozuojamus pavojingus, stichinius ir katastrofinius meteorologinius bei hidrologinius reiškinius. Nuo šiol tokia informacija yra prieinama kiekvienam interneto vartotojui.

  Spustelėjus LHMT tinklapio http://www.meteo.lt skiltis „Pavojingi meteorologiniai reiškiniai“ ir „Pavojingi hidrologiniai reiškiniai“, galima pamatyti, kokia padėtis yra šiuo metu ir kokia prognozė artimiausioms trims dienoms. Perspėjimai apie pavojingus gamtos reiškinius bus skelbiami septyniems šalies regionams: Baltijos priekrantei ir Kuršių marioms, vidurio Lietuvai, pajūriui ir pamariui, šiaurės rytų, pietryčių, šiaurės vakarų ir pietvakarių regionams.

  Į naująją sistemą suplauks informacija iš visų meteorologinių matavimo postų ir stočių. Todėl sinoptikai galės greičiau ir efektyviau paruošti informaciją visuomenei. Kaip sakė LHMT direktorė Vida Augulienė, perspėjimas apie numatomus stichinius gamtos reiškinius suteiks galimybę laiku imtis priemonių ir išvengti sunkių padarinių arba kiek įmanoma juos sumažinti.

  Stichinių gamtos reiškinių išankstinio perspėjimo sistema sukurta ir įdiegta įgyvendinant Norvegijos Karalystės ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšomis finansuojamą projektą.

  Aplinkos ministerijos informacija

 • ATGAL
  2011 m. pirmąjį ketvirtį bendrasis vidaus produktas padidėjo 6,9 procento
  PIRMYN
  Baltijos šalių oro erdvėje patruliuos Prancūzijos naikintuvai
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.