Valstybės naujienos

 • Neliks dvigubo aplinkos taršos mokesčio už gaminiuose esančias sudedamąsias dalis

 • Institucijos: Seimas
  Data: 2011-04-28

  Seimas priėmė Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo 3 straipsnio pataisų projektą Nr. XIP-1738(2), kuriuo tiksliau reglamentuojama, kada į šalį įvežamas gaminys yra šio mokesčio objektas, o kada ne.

  Šiuo metu galiojančiame įstatyme numatyta, kad mokesčio objektais yra padangos, sveriančios daugiau kaip 3 kg, akumuliatoriai, galvaniniai elementai, vidaus degimo variklių degalų arba tepalų filtrai, vidaus degimo variklių įsiurbimo oro filtrai, automobilių hidrauliniai (tepaliniai) amortizatoriai.

  Kaip teigiama projekto aiškinamajame rašte, taikant įstatymo nuostatas, kyla sunkumų nustatant mokesčio objektą, kai į šalį yra įvežami gaminiai, nenurodyti apmokestinamųjų gaminių sąraše, bet kurių sudėtyje yra minėtų gaminių, nurodytų, be kurių įvežamas gaminys negali funkcionuoti (pavyzdžiui, automobilis, kuris turi padangas, filtrą, amortizatorius ir akumuliatorių). Pataisoms įsigaliojus nebereikės mokėti aplinkos taršos mokesčio už gaminius, kurie yra bet kokio kito pagaminto ar įvežto (importuoto) į Lietuvą gaminio sudedamoji dalis, be kurios gaminys negali būti naudojamas pagal paskirtį, t. y. už akumuliatorius, padangas ir panašiai, kurie yra sumontuoti į šalį įvežamame automobilyje, ir taip bus išvengta dvigubo apmokestinimo.

  Už projektą balsavo 82, susilaikė vienas Seimo narys.

  Seimo informacija

 • ATGAL
  Apie Helsinkio konvenciją – per susitikimą Vilniuje
  PIRMYN
  Seimo priimtomis pataisomis bus sėkmingiau įgyvendinami korupcijos prevencijos tikslai
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.