Valstybės naujienos

 • Nuo liepos 1 d. socialiniais darbuotojais galės dirbti tik turintys profesinį išsilavinimą

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-04-14

  Seimas nepritarė Socialinių paslaugų įstatymo pakeitimams, kuriais socialiniams darbuotojams buvo siūloma 5 metams pratęsti laikotarpį profesiniam išsilavinimui įsigyti. Taip Seimas atsižvelgė į Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) pateiktą informaciją, kad tokie pasikeitimai nėra tikslingi, bei paliko galioti esamą tvarką.

  Pagal šiuo metu galiojančias minėto įstatymo nuostatas socialiniai darbuotojai turi įgyti profesinį išsilavinimą (turėti aukštąjį universitetinį ar koleginį socialinio darbo ar jam prilygintą išsilavinimą) per 5 metus nuo įstatymo įsigaliojimo datos, t. y. iki 2011 m. liepos 1 d. (ši nuostata įtvirtinta dar 2006 metais). Nustatytos išimtys tik socialiniams darbuotojams, kuriems iki reikiamo išsilavinimo įgijimo yra likę mažiau negu pusė išsilavinimui įsigyti skirto termino. Taip pat šios nuostatos netaikomos socialiniams darbuotojams, kuriems nuo šio įstatymo įsigaliojimo iki senatvės pensijos amžiaus yra likę ne daugiau kaip 7 metai.

  Pataisa dalies Seimo narių buvo inicijuota nuogąstaujant, kad socialiniai darbuotojai gali neatitikti reikalavimų dėl aukštojo išsilavinimo ir ateityje tokių darbuotojų gali pritrūkti.

  Tačiau SADM duomenimis, tokie nuogąstavimai yra nepagrįsti, nes socialinio darbo mokslus baigusių specialistų kiekis gerokai viršija poreikį. Šiuo metu socialinius darbuotojus rengia 16 mokymo įstaigų – 8 universitetai ir 8 kolegijos. Kasmet parengiama apie 900 socialinių darbuotojų.

  Taip pat verta atkreipti dėmesį, kad socialiniams darbuotojams jau 2006 m. pradžioje buvo žinoma, kad tam, jog galėtų dirbti šį darbą ir ateityje, būtina įgyti reikiamą išsilavinimą. Šios nuostatos žinojimas paskatino socialinius darbuotojus siekti išsilavinimo, todėl sprendimas vėl ją atidėti būtų nuvylęs daugelio jų teisėtus lūkesčius. Taip pat, siekiant sudaryti galimybes socialiniams darbuotojams nemokamai persikvalifikuoti, SADM iniciatyva vykdomos ir socialinių darbuotojų perkvalifikavimo studijos.

  Socialinis darbas yra labai svarbus, padeda atkurti žmogaus pasitikėjimą savo jėgomis, įgalina žmogų savarankiškai spręsti gyvenimo sunkumus, būtent todėl siektina, kad visi socialiniai darbuotojai turėtų reikiamą išsilavinimą.

  SADM duomenimis, šalyje šiuo metu yra apie 3000 socialinių darbuotojų.

  SADM Ryšių su visuomene skyrius

 • ATGAL
  Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-oji rinktinė minės 20-ąsias įkūrimo metines
  PIRMYN
  Tradiciškai rengiama talka Vilniaus pilių teritorijai tvarkyti
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.