Valstybės naujienos

 • Nuogąstauti dėl lietuviškų daržovių kokybės nėra pagrindo

 • Institucijos: Ministerijos
  Temos: Ūkis
  Data: 2011-06-07

  Pastaruoju metu spaudoje gausu prieštaringų pranešimų apie grėsmę užsikrėsti ūmius susirgimus sukeliančia bakterija E. coli. Jos plitimo kelias, sietas su šviežiomis daržovėmis, pagaliau maisto saugos specialistų atmestas kaip nepagrįstas. Tačiau vartotojų nepasitikėjimas lėmė tai, kad šviežių vaisių ir daržovių vartojimas Europos Sąjungoje sumažėjo net 25 proc.

  Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos užtikrina, kad nuogąstauti dėl Europos Sąjungoje ir ypač Lietuvoje užaugintų šviežių daržovių kokybės nėra pagrindo. Šalys narės akylai stebi šviežių vaisių ir daržovių tiekėjus, reguliariai tikrina potencialiai rizikingų produktų saugą visoje tiekimo rinkai grandinėje „nuo lauko iki stalo“.

  Atkreiptinas dėmesys, kad Lietuvoje produktų saugai, ypač tiems produktams, kurie skirti vartoti termiškai ar kitu būdu neapdorojus, skiriamas didelis dėmesys, tad švieži vaisiai ir daržovės – ne išimtis. Valstybinė augalininkystės tarnyba pataria: jei abejojate įvežtine produkcija, pasikliaukite nuosekliai ir sėkmingai pavyzdines daržininkystės technologijas diegiančiuose Lietuvos ūkiuose užaugintos produkcijos kokybe.

  Vokietijos R. Kocho institutas, kuris yra nacionalinis užkrečiamų ligų tyrimo centras, rekomenduoja vartoti tik termiškai apdorotus produktus.

  Žemės ūkio ministerijos informacija

 • ATGAL
  Antrųjų Prezidentės kadencijos metų prioritetas – korupcijos užkardymas ir energetinė šalies nepriklausomybė
  PIRMYN
  Investicijų žemėlapyje – švedų 6,4 mln. Lt vertės projektas Garliavoje
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.