Originalaus paprastumo dizainerė | Apžvalga

Laisvalaikis

 • Originalaus paprastumo dizainerė

 • Data: 2012-04-12
  Autorius: Martyna ŽILIONYTĖ

  Dizainerė Viktorija Vaičiulienė. (Martynos Žilionytės nuotr.)

  Šiltėjant orams, galime pastebėti, kaip miesto gatvės patvinsta žmonių srautu. Regis, žiemą vaikščiojau tomis pačiomis gatvėmis, bet šiandieninių žmonių tada nesimatė. Kur jie buvo visą žiemą? Nejau šviesesni vakarai privertė visus ilgesniam laikui emigruoti į gatves? Po juodai baltos žiemos akims daro įspūdį kiekvienas ryškesnis praeivis. Juk taip norisi išsiilgtų spalvų. Vienas kitas drąsesnis bando derinti įvairių firmų skirtingus drabužius ir aksesuarus, kad tik sukūrus savo stilių, kiti tik kopijuoja, ką mato žurnalų viršeliuose, o treti vaikšto net nežinodami, ar jie apskritai telpa į kokio nors stiliaus rėmus. Pavasariškai nuteikę Vilniaus senamiesčio praeiviai įkvėpė minčių straipsniui apie stilių. Tokių paskatų vedina, pakalbėti apie originalų stilių ir madą susitikau su jauna dizainere Viktorija Vaičiuliene („V&V Boutique” prekinio ženklo autore), kuri neseniai pristatė savo kolekciją „Sveikas gyvas, Pavasari!“.

  Idėja, gimusi iš nusivylimo

  Atvykusi į jaukius Viktorijos namus buvau sutikta su šilta šypsena ir, kaip kiekvieno svečio, jau laukė garuojantis arbatos puodelis. Skanaujant arbatą apžiūrinėjome jaunosios dizainerės kurtus rūbelius, kuriuos pati moteris vilkėdama papozuos puikiems kadrams straipsniui įliustruoti. Rodydama savo mėgstamiausius rūbų derinius, Viktorija užsiminė, kad dar mokyklos laikais geriausiai atsipalaiduodavo pravėrusi spintos duris ir derindama tarpusavyje rūbus bei detales. Vėliau, išvykusi iš savo gimtojo miesto studijuoti teisę Vilniuje, pastebėjo, kad sostinė išties išsiskiria gausybe originalių žmonių. Viktorija, taip pat norėdama realizuoti savo skonio pajautimo idėjas, ėmė ieškoti originalios, kokybiškos ir tinkančios kasdienai aprangos už priimtiną kainą. Tačiau, kaip ir daugelis moterų, Viktorija susidūrė su problema, kad tokių drabužių tiesiog nėra. Anot merginos, puikūs dizaineriai ir garsių vardų „butikai“ siūlė nuostabius, originalius, tačiau ne pagal piniginę tinkamus drabužius. Masinės prekybos parduotuvėse mergina taip pat sunkiai rasdavo, kas tiktų ir patiktų, nes visuomet tvirtai žinojo, kokią save nori matyti. Po tokių ilgų ieškojimų ir nusivylimo vidiniai išgyvenimai ir emocijos Viktorijai iškristalizavo idėją, kurią šiandien pristato kaip „V&V Boutique“ vardo ženklą. „Į savo rūbą galėjau sudėti viską, ką tik norėjau. Klasikiniam sijonui „prilipdyti“ kišenes, liūdno kirpimo suknelei padovanoti naują „išvaizdą“ pasiūnant ją iš žaismingo audinio, – dalinasi savo mintimis Viktorija. – Sukūriau penkis pirmuosius rūbus, kurie man buvo gražūs be jokių komercinių užmanymų. Tuomet juos pamatė draugės, pažįstamos, kaimynės, kolegės ir t. t. Iš daugelio išgirdau vieną mintį: ‚Štai, ko aš taip ilgai ieškojau‘, – dalinosi prisiminimais jaunoji dizainerė. Viktorija prisipažino, kad kol kas „V&V Boutique“ nepavadintų verslu, tačiau nuoširdžiai viliasi, jog netolimoje ateityje tai taps prasmingu verslu.

  Kūrybinė filosofija

  Besišnekučiuodamos ir rinkdamos drabužius straipsnio fotosesijai, kartu apžiūrinėjom iš arčiau daugelį Viktorijos kurtų rūbų. Visuose jaučiasi savitas stilius – praktiškumas be jokios pompastikos ir iššaukiančių elementų, kad moteris galėtų rūbą vilkėti kasdien, tačiau į drabužį „įpinta“ detalė padarytų jį išskirtinį. Kaip teigia jaunoji dizainerė, tie, kurie jos darbuose bandytų ieškoti naujausių mados tendencijų, nusiviltų, nes jos pagrindinis tikslas ne aklai kopijuoti aukštosios mados guru, o sukurti gražų rūbą. Turėdama savo kūrybos filosofiją ir žinodama savo klienčių poreikius „V&V Boutique“ dizainerė siekia užpildyti nišą, kuri šiuo metu yra susidariusi tarp vienetinių dizainerių rūbų ir masinės gamybos produktų.

  Rūbą kuriu sau

  Paklausta, kokiems žmonėms kuria rūbus, Viktorija užsiminė, kad savo kūryba dažnai pretenduoja būti nepopuliari, nes priima nekomercinius sprendimus. „Mano kolekcijos gimsta iš idėjos: ką rengsiuos aš pati ateinantį sezoną?. Niekuomet nejaučiu kūrybinio potencialo trūkumo, nes, kaip noriu atrodyti aš, – visuomet žinau“, – patikina jaunoji dizainerė. Su klientėmis Viktorija susitinka savo namuose, kuriuose išskirtas atskiras kampelis tik kūrybai. Šiltas santykis ir dėmesys klientui kuria ilgalaikį bendravimą, todėl dažnai nauja drabužio pirkėja tampa ir gera drauge. Galbūt tai tik viena iš priežasčių, kodėl pamažu gausėja Viktorijos kūrybos „mylėtojų“ ratas. Dizainerė džiaugias, kad kuriant jai pavyksta pritaikyti rūbą pagal tai, kas būtų ne tik gražu, bet ir tiktų klientės figūrai. Rezultatas visada džiugina abi puses. Kitokio kirpimo trumpi sijonukai ar kūno linijas paryškinančios suknelės atrodo išties nepretenzingai ir nustebina net daug ką išbandžiusias klientes.

  Grožis paprastume

  Ši frazė girdėta kiekvienam, tačiau būna sunku ją realizuoti, o ypač kalbant apie aprangos stilių. Mums kalbantis, Viktorija išties nevengė žodžio „paprastumas“. Vienam šis žodis skamba skurdžiai, tačiau jaunosios dizainerės kūryboje paprastumas spinduliuoja žavesiu. Anot dizainerės, šiandien parduotuvėse rūbai apipilti gausiomis detalėmis, įmantrus audinys, raukinukai, klostelės ir t. t. Viktorija laikosi pozicijos, kad drabužio nereikia perkrauti – jo grožis ne detalių gausoje. Jeigu sijonas su kišenėmis, vadinasi, nei klostės, nei margas (ar kitaip išsiskiriantis) audinys nebereikalingi.

  Apsisuka galva nuo rūbų gausos parduotuvėse. Manau, kad daugelis moterų sutiks (bent jau šyptels tai tikrai!), kad dažnai, nusipirkę naują daiktą savo garderobui, tik grįžę namo, puolame kurti naujus derinukus – su kuo galėtų tikti naujasis pirkinys. Traukiame iš spintos visus kabančius rūbus, kurie tik ir laukia kada pamatys dienos šviesą.

  Taigi, dažnai Viktorijos darbas nesibaigia tik rūbo sukūrimu. Dizainerė visuomet stengiasi suderinti ir apgalvoti viską – kokio stiliaus ir spalvos batai, rankinė, aksesuarai tiktų prie naujojo rūbo. „Vadovaujuosi požiūriu, kad tik suderinta apranga gali būti graži apranga. Savo darbų gerbėjoms visuomet sakau, kad vien tai, kad apsirengsite naują suknelę, jūsų įvaizdžio nepakeis“, – savo pastebėjimais dalinosi Viktorija.

  „Sveikas gyvas Pavasari!“

  Tokiu šūkiu kovo pradžioje Viktorija sukvietė tėvelius ir jų mažylius į jaukų ir šiltą vakarą parduotuvėje „La Boutique“ (Vilniuje). Čia buvo pristatyta jungtinė vaikų-mamų drabužių kolekciją. Ši kolekcija iš tiesų išsiskyrė savo universalumu: moteriški rūbai skirti dėvėti kasdien, kai kurie lengvai pritaikomi mažoms progoms, o vaikučio rūbeliai ne tik patogūs, natūralūs, nevaržantys jo judesių, bet ir savo medžiaga, akcentais bei detalėmis randa sąskambį mamos stiliuje. Kaip teigia Viktorija, šiuo metu yra labai daug drabužių kūrėjų, kuriančių vaikų-mamų drabužių derinius progoms ir dviejų kolekcijų sujungimas bei jų suderinamumas detalėmis yra ne toks jau naujas dalykas. Kita vertus, jaunoji dizainerė džiaugėsi realizuota idėja: „Sumanymas buvo sukurti rūbus vaikams ir mamoms, kurie būtų puikūs palydovai kiekvienos dienos žygiuose, o ne tik tuomet, kai reikia pasipuošti.“

  Įkvepiančios asmenybės

  Tikriausiai visi, besidomintys konkrečia veikla, galime išvardyti nemažai mums imponuojančių asmenybių, tos veiklos profesionalų ar lyderių. Vienus žavi jų gyvenimo būdas, kitus – jų gyvenimo pasiekimai ir didieji darbai, trečius – randami panašumai. Viktorija toli pavyzdžių neieško: jų randa ir Lietuvoje. Ji žavisi tais lietuviškos mados kūrėjais, kurių darbai yra pritaikomi kasdienai. Viktorija neslepia, kad yra keletas Lietuvos dizainerių, kuriais žavisi. Viena tokių asmenybių – Ramunė Piekautaitė, kurios stilius spinduliuoja tokiu moteriškumo pajautimu, kurio nėra nė vieno kito talentingo dizainerio kūryboje. Taip pat žinomos Lietuvos dizainerės Sandros Straukaitės darbuose Viktoriją žavi patogaus drabužio vizija. O vieno garsiausių Lietuvos dizainerių Juozo Statkevičiaus darbai, jaunosios kūrėjos manymu, tiesiog spinduliuoja aukščiausiu preciziškumo laipsniu.

  Ar lyja, ar sninga

  Kas bent kartą Gyvenime yra ką nors kūręs, žino, kad kūryba „užeina“ nelauktai. Ir pasikankinti tenka, ir naktimis pripuolus patamsy kažkokią rašliavą negrabiai parašyti, nes baimė, kad užsidegus šviesai, viskas išgaruos, didesnė. O kol kiti vis dar kamuojasi savo kūrybiniuose polėkiuose, Viktorija dalinasi savo receptu: jos kūrybinis varikliukas – kasdienybė. Kartais kurti įkvepia oras: žiemos kolekciją – pirmosios rudens snaigės, pavasario kolekciją – pirmieji šiltesni saulės spinduliai. Kad ir kokios būtų šiandien sinoptikų prognozės, jaunosios dizainerės neišgąsdins besikeičiantys orai. Kurdama Viktorija įsivaizduoja, kaip pasikeitus sezonui, pati žygiuos per pasaulį iškelta galva.

  Visais metų laikais moterys nori būti stilingos ir gražios. Viktorija džiaugiasi, kad jos aplinkoje yra daug tokių moterų, kurios ieško kažko išskirtinio, tačiau ne per daug iššaukiančio. Jos stengiasi pasirūpinti savo stiliumi: formaliu darbinėje aplinkoje ir jaukiu bei truputį išdykusiu laisvalaikiu.

  Lietuvės, stilius ir kiti madingi prieskoniai

  Visi turime savitą skonio pajautimą: kas geriau tarp virtuvės puodų sukasi ir moka sugundyti gardžiais patiekalais, o kitas gali nustebinti ir šalikėlio daugiafunkciniu panaudojimu. Kartais gali pritrūkti drąsos išbandyti ką nors naujo arba kažką pakeisti savo gyvenime ar išvaizdoje. Sveikiname tuos, kas išdrįstate. Galbūt, kai su dizainere Viktorija sudėliojome susitikimo akcentus, padarėme paskutiniuosius kadrus ir baigėme gerti skaniąją arbatą, buvo viena iš tų akimirkų, kai Jūs ir vėl klausėtės sinoptikų prognozės ir galvojote: „Ką čia apsirengus?“.

  Mieli skaitytojai, nesibaidykite idėjų apie pavasariškus pokyčius. Linkiu Jums puikaus pavasario ir nesvarbu ar vilkėsite dizainerio vienetinius rūbus, ar tik pasinaudosite stilisto patarimais, ar galiausiai paryškinsite savo garderobą spalvomis.

  Straipsnyje publikuojamos nuotraukos – Martynos Žilionytės.

 • ATGAL
  Septynių emyratų šalyje
  PIRMYN
  „BEEpart“ įkūrėjas A. Ciplijauskas: Kiekviena diena yra eksperimentas
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.