Valstybės naujienos

 • Papildytas Tarptautinių operacijų, pratybų ir kitų karinio bendradarbiavimo renginių įstatymas

 • Institucijos: Seimas
  Data: 2011-04-19

  Seimas priėmė Tarptautinių operacijų, pratybų ir kitų karinio bendradarbiavimo renginių įstatymo pataisų projektą Nr. XIP-3036(2). Šis projektas parengtas atsižvelgiant į Konstitucinio Teismo išaiškinimą, kuriuo teigiama, kad minėtame įstatyme numatytas Nepriklausomų Valstybių Sandraugos (NVS) šalių karinių vienetų, karių ir karinėms pajėgoms priskirtų civilių tarnautojų dalyvavimas Lietuvos Respublikos teritorijoje organizuojamuose „kituose renginiuose“, nenustatant  aiškaus ir konstituciškai pagrįsto tokio dalyvavimo pagrindimo, tikslo bei pobūdžio, prieštarauja Konstitucinio akto „Dėl Lietuvos Respublikos nesijungimo į postsovietines Rytų sąjungas“ 3 straipsniui.

  Priimtomis pataisomis šalinamas prieštaravimas Konstitucijai, numatant galimus bendradarbiavimo su NVS šalimis renginius: vizitus, susitikimus, konferencijas, kursus, seminarus, pokalbius ar kitokį keitimąsi patirtimi.

  Prieš projektą pasisakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Gintaras Songaila: „Tai yra strateginis sprendimas, nuo šiol NVS šalių kariniai vienetai galės dalyvauti renginiuose, turima omenyje tikriausiai pratybas. Apribotas skaičius, bet vis tik tai yra numatomas NVS šalių karinių vienetų dalyvavimas“.

  Frakcijos kolegos nerimą sklaidė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė: „Kviečiu drąsiai balsuoti už. Iki šiol galiojusi tvarka leido žymiai plačiau NVS valstybių kariniams vienetams atstovauti, dalyvauti įvairiuose renginiuose, čia kaip tik viskas yra apibrėžta, reglamentuota, projektas sutvarkytas taip, kad nebūtų jokių pavojų. Po Konstitucinio teismo sprendimo senasis įstatymas nebegalioja, todėl jau dabar mūsų krašto apsaugos sistema yra sustabdžiusi ne vieną renginį kartu su mūsų kaimynais. Mums reikia bendrauti ir su kariais iš kitų valstybių. Mes esame NATO valstybė, tai yra ir NATO prioritetas“.

  Už projektą balsavo 71 Seimo narys, prieš – 2, susilaikė 8 parlamentarai.

  Seimo Ryšių su visuomene skyrius

 • ATGAL
  NATO Parlamentinės Asamblėjos Prezidentas K. Lamersas: Lietuva – patikima ir puiki sąjungininkė
  PIRMYN
  Premjeras: Lietuva, kaip ir prieš 25 metus, šiandien kartu su Ukraina ir labai daug iškentėjusiais jos žmonėmis
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.