Pasidalijimai apie kelionę prieš srovę | Apžvalga

Mūzos dvelksmas

 • Pasidalijimai apie kelionę prieš srovę

 • Data: 2011-11-18
  Autorius: "Apžvalgos" informacija

  Andriaus Navicko knygos „Laiškai plaukiantiems prieš srovę“ viršelis.

  Šį lapkritį skaitytojus pasiekė internetinio naujienų portalo Bernardinai.lt vyr. redaktoriaus, žurnalisto, religijotyrininko, filosofijos daktaro Andriaus Navicko knyga „Laiškai plaukiantiems prieš srovę“. 

  Kaip rašoma knygos leidėjų pranešime, „ši knyga – tai kvietimas leistis į savęs pažinimo kelionę, klausiant: ko iš tiesų siekiu gyvenime? Ar yra alternatyva vartotojiškam gyvenimo būdui, kuris vyrauja šiandien? Kodėl Jėzaus Kristaus žinia vadinama Gerąja Naujiena? Ką Jis skelbia gero būtent man? Kaip Jo žinia paliečia mano gyvenimą? 

  Autoriaus tvirtinimu, būti krikščionimi – tai būti sąžiningam su savimi ir kitais, nebijoti klausti ir stebėtis, nebijoti savo silpnumo ir žaizdų bei mokytis pasitikėti Dievu, kuris nebijo nusileisti į tamsiausias mūsų gyvenimų gelmes ir čia įžiebti šviesą. 

  39 laiškai – tai pastanga plaukti prieš vyraujančių sėkmingo ir laimingo gyvenimo įvaizdžių srovę, ieškant savojo unikalaus kelio kasdienybės labirintuose.“ 

  A. Navicko veikale aprėpiamas platus temų spektras: nuo svarbiausių liturginių švenčių apmąstymo, iki politikos bei žiniasklaidos. 

  Knygos autorius teigia: „Šie laiškai nėra moralai ar instrukcijos, tai pasidalijimai, kaip aš regiu mūsų žemišką kelionę, sudėtingas dilemas, kurios iškyla, rūpesčius ir džiaugsmus. Sakoma, kai pasakoji ką nors kitam, pats pradedi tai geriau suprasti.” 

  Skaitantys šiuos laiškus, juose atras tikėjimą, kad krikščionybė nėra vien iš praeities paveldėtas antikvarinis dalykas, bet veikiau kitokio gyvenimo galimybė; kad tikėjimas išlaisvina, o ne sukausto žmogų; kad nėra tokios vidinės tamsos, dvasinių griuvėsių, kurių Viešpats negalėtų atkurti; kad visa tai, kas atrodo išbandymai ir nesėkmės – tai Viešpaties siekis kiekvieną gyvenimą paversti brangakmeniu.

 • ATGAL
  Projektas su vidiniu krūviu
  PIRMYN
  Aktorė Jonė Dambrauskaitė: mes nedrįstame gyventi neužsiėmę
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.