Valstybės naujienos

 • Pasitelkus ES lėšas – daugiau magistrantūros vietų aukštųjų technologijų sektoriuose

 • Institucijos: Vyriausybė
  Data: 2011-06-15

  Vyriausybė patvirtino iš valstybės biudžeto finansuojamų magistrantūros studijų vietų skaičių. 2011 m. į nemokamas studijas numatyta priimti beveik 5,5 tūkstančio būsimųjų magistrų. Virš 4,1 tūkst. antrosios pakopos pirmakursių studijos bus apmokamos iš valstybės biudžeto, dar 1,3 tūkst. į magistrantūrą bus priimta ES struktūrinių fondų lėšomis.

  Sudėjus valstybės biudžeto ir Europos Sąjungos pinigus, bendras magistrantūros vietų skaičius šiemet dar išauga. Išlaikant tą patį kaip ir pernai vietų skaičių humanitariniuose ir socialiniuose moksluose bei menuose, daugiau vietų skiriama sritims, kuriose atnaujinamos ir kuriamos naujos šiuolaikinės studijų programos, reikalingos mokslo, studijų ir verslo slėniams. Kaip rodo tarptautinė praktika, itin svarbu investuoti į šios pakraipos aukštos kvalifikacijos specialistų rengimą, taip klojant pamatus aukštųjų technologijų sektoriui.

  Iš viso biomedicinos mokslų sričiai šiemet atiteks – 645, fiziniams mokslams – 594, technologijos – 1750, socialiniams mokslams – 1697, humanitariniams mokslams – 438, meno studijoms – 329 studijų vietų.

  Iš valstybės biudžeto finansuojamos magistrantūros vietos konkretiems universitetams bus paskirstytos pagal mokslo veiklos rezultatus ir 2010 m. gautų studijų krepšelių skaičių.

  Bendras magistrantūros vietų skaičius lyginant su ankstesniais metais didėja. 2009 m. į valstybės finansuojamas studijas priimta 4547 magistrantų, o 2010 m. pasitelkus papildomas ES lėšas iš viso pradėjo studijuoti 4772 magistrantūros pirmakursiai.

  Vyriausybės informacija

 • ATGAL
  Lietuvos miškuose diegiamos naujausios technologijos
  PIRMYN
  2010 m. keitėsi šalies kuro ir energijos sąnaudų struktūra
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.