Valstybės naujienos

 • Patvirtinta atnaujinta Konvergencijos programa

 • Institucijos: Vyriausybė
  Data: 2011-04-27

  Vyriausybė pritarė Konvergencijos programai, kurioje numatoma, kad viešųjų finansų deficitas 2011 metais nebūtų didesnis nei 5,3 proc. bendro vidaus produkto (BVP), o 2012 m. – 2,8 proc. BVP. Griežtesni biudžeto deficito, o kartu ir skolinimosi poreikio mažinimo uždaviniai užsibrėžti atsižvelgiant į pagerintą centrinį ūkio raidos scenarijų, kuris numato, kad šiemet šalies ūkis augs 5,8 proc.

  Mažinant biudžeto deficitą siekiama stabilizuoti viešuosius finansus, sumažinti valstybės skolą ir jos aptarnavimo išlaidas, atkurti užsienio investuotojų pasitikėjimą Lietuvos verslo planais, pagyvinti 2011 m. investicijas ir šitaip panaudoti visas galimybes padėti pamatus BVP potencialo didėjimui 2011–2014 m.

  Numatoma, kad valstybės skola mažės nuo 38,1 proc. BVP 2011-aisiais iki 35,4 proc. BVP 2014-aisiais metais.

  Programoje numatyta, kad skolos aptarnavimo išlaidos 2011-aisiais sudarys apie 2 mlrd. litų. Finansų ministerija perspėja, kad jei nebūtų einama Konvergencijos programoje numatytu keliu, tuomet 2014 metais valstybės skola viršytų 40 proc. BVP, o palūkanos (skolos aptarnavimo išlaidos) išaugtų beveik 0,5 mlrd. litų – iki 3 mlrd. litų. Palūkanoms lėšos numatomos valstybės biudžete, atitinkamai tokia suma mažinant perskirstymą kitoms iš biudžeto finansuojamoms sritims – švietimui, sveikatai, socialinei apsaugai, viešėjai tvarkai ir pan.

  Tam, kad įgyvendintų Konvergencijos programoje numatytus tikslus, Vyriausybė ketina riboti išlaidų augimą, gerinti mokesčių administravimą, o viršplanines pajamas skirti konsolidacijai. Taip pat tikimasi natūralaus atotrūkio tarp pajamų ir išlaidų mažėjimo dėl ūkio augimo.

  Primename, kad nuo šių metų, įgyvendinant ekonominės politikos koordinavimo ciklą „Europos semestras“, atnaujinta Konvergencijos programa Europos Komisijai (EK) teikiama balandžio mėnesį, pradėjus ateinančių metų biudžeto rengimo darbus. Iki šiol Konvergencijos programa EK būdavo teikiama metų pabaigoje, jau patvirtinus ateinančiųjų metų šalies biudžetą.

  Europos Komisija paankstino Konvergencijos programų teikimą tikėdamasi, kad tokiu būdu Vyriausybė turės galimybę gauti Europos Tarybos nuomonę ir rekomendacijas dar iki ateinančių metų biudžeto pateikimo Seimui.

  Konvergencijos (suartėjimo su euro zona) programas rengia ES šalys narės, kuriose nėra įvesta bendra ES valiuta euras. Kasmet atnaujinamose programose šalys narės pateikia artimiausių trejų metų teisinius įsipareigojimus vykdyti priemones, reikalingas finansų stabilumui užtikrinti.

  Vyriausybės informacija

 • ATGAL
  Seimas spręs, ar bus žengtas dar vienas žingsnis optimizuojant teismų darbą
  PIRMYN
  Darnios daugiavaikės šeimos stiprina tautą ir bendruomenę
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.