Valstybės naujienos

 • Patvirtintas E. sveikatos architektūros modelis

 • Institucijos: Vyriausybė
  Data: 2011-04-01

  Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys įsakymu patvirtino Lietuvos e. sveikatos sistemos funkcinės, techninės ir programinės įrangos architektūros modelį. Tai pirmasis dokumentas, kuriame sujungti į vieningą sistemą ir  apibendrinti visi e.sveikatos komponentai ir priemonės bei reikalavimai jiems įgyvendinti. Šis modelis padeda lengvai orientuotis bendrojoje e.sveikatos plėtros sistemoje.

  Įdiegus Lietuvos e.sveikatos sistemą jau nuo 2013 metų galima būtų per metus sutaupyti apie 300 mln. litų. Galimybė taupyti atsiranda įgyvendinus tokias priemones, kaip sveikatos informacijos mainų tarp įstaigų platforma, išankstinės pacientų registracijos plėtra, e.recepto įdiegimas, centrinės tyrimų vaizdų saugyklos, sumažinančios tyrimų dubliavimą, sukūrimas, įstaigų, specialistų, vaistų registrai, respublikinio ir regioninio lygmens gydymo įstaigų informacinės sistemos. Investicijos į šias priemones iki 2015 m. siektų beveik 100 milijonų litų, kurių didžiąją dalį sudarys ES lėšos.

  E.sveikatos sistemos įdiegimas taip pat leis pacientams greičiau susipažinti su savo sveikatos istorija, peržiūrėti duomenis, sutrumpinti vizito pas gydytoją laiką, sparčiau registruotis pas gydytoją, o medikams – trumpinti siuntimų bei kitų dokumentų rašymo trukmę. Sveikatos priežiūros įstaigos taip pat galės keistis elektroniniais dokumentais, pacientų tyrimų duomenimis, todėl jie nebus dubliuojami, paspartės paslaugų teikimas.

  Lengvesnė prieiga prie informacijos ir paslaugų, įstaigų orientacija į paslaugų teikimą žmogui, kokybiškesnių paslaugų teikimas, sveikatos įstaigų prieinamumas ir skaidrumas, PSDF ir sveikatos sistemos išteklių panaudojimo efektyvumas – tokius strateginius uždavinius Lietuvos e.sveikatos srityje įvardino Seikatos apsaugos ministerija 2010 – 2020 metams.

  Sveikatos apsaugos ministerijos ryšių  su visuomene skyriaus informacija

 • ATGAL
  Goro provincijoje veikianti Policijos mokymo grupė surengė praktinius mokymus vietos policininkams
  PIRMYN
  Mūsų šalies gyventojų sveikatai pavojaus nėra
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.