Įžvalgos

 • Pavasariniai lūkesčiai

 • Data: 2018-04-29
  Autorius: Goda Karazijaitė

  Su šiluma ir atbundančia gamta į Lietuvą įsiveržė jau išsiilgtas pavasaris. Kartu šis metų laikas tradiciškai atneša naujus, didesnius siekius, pažadina tikėjimą ir viltį, sustiprina pasitikėjimą savimi. Pasitikėdami savimi, savo tauta, savo valstybe, norime daugiau demokratijos, daugiau atvirumo ir skaidrumo.

  Prisimindami kiek anksčiau prie Lietuvos Respublikos Seimo įvykusį mitingą „Mes kaltinam!“, apie kurį galite skaityti S. Klimanskio tekste „Ar Lietuvos Seimas gali sklandžiai dirbti?“, kviečiame į taip trokštamą demokratiją pažvelgti iš įvairių pusių. Apžvalgos temoje Č. Iškauskas nagrinėja, atrodytų, ne tokią ir demokratišką valdymo formą – monarchiją – ir Lietuvos karalystės perspektyvą. J. K. Švagžlys tekste „Vengrija ir Lenkija: tarp mitų ir tikrovės“ kartu su kalbinamais Seimo nariais A. Ažubaliu ir L. Kasčiūnu matuoja dviejų Višegrado valstybių demokratijos svyravimus. Tekste „Demokratijos būklė posovietinėse šalyse: blogiausia padėtis – Centrinėje Azijoje“ trumpai supažindiname su demokratijos būklės vertinimu visame pasaulyje ir kviečiame pažvelgti į „duobėje“ atsidūrusias Centrinės Azijos šalis.

  Nenutoldami nuo demokratinių procesų, Apžvalgoje skaitykite V. Keršansko straipsnį „Putino „nerinkimai“ ir Rusijos raidos perspektyvos“. Tekste „Baltijos valstybių vizitas JAV arba kaip D. Trumpas D. Grybauskaitės užtarimo prašė“ susipažinkite su svarbiausiais šio vizito įvykiais, aptariamais L. Kojalos tiesiai iš JAV.

  Taip pat šiame numeryje kviečiame gilintis į pensijų sistemą Lietuvoje, kurios analizę pateikia Lietuvos socialios rinkos plėtros instituto vadovas V. Stundys. Apie skirtingų šalių patirtis šeimos politikos srityje skaitykite E. Daukšaitės apžvalgoje „Tarptautinės konferencijos apie demografiją ir šeimos politiką Baltijos ir Vidurio Europos šalyse atgarsiai“. Kartu su R. J. Dagiu panagrinėkite daug dėmesio visuomenėje ir žiniasklaidoje sulaukusią Stambulo konvenciją tekste „Turėsime pasirinkti tarp mokslo ir Stambulo konvencijos“. Tiems, kam įdomios ekonomikos tendencijos, su G. Žakevičiumi kviečiame apžvelgti internetinės prekybos galimybes Lietuvos verslui.

  Istorijos mėgėjams ši Apžvalga itin dosni: skaitykite V. V. Geštauto pasakojimo apie Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos gynybą tęsinį, su A. Graželiu pažinkite „Čekų ir slovakų karių odisėją“, išgirskite Kazio Dūdos, dalyvavusio Vorkutos lagerio sukilime, istoriją, leiskitės į didingą partizaninio pasipriešinimo etapą, apie kurį pasakoja ryšininkė Vitalija Juselytė-Kijauskienė.

  Keldami naujus pavasarinius lūkesčius, pradėkime nuo savęs – išmokime iš savęs reikalauti ne mažiau nei iš kitų. Semkimės jėgų ne tik iš pavasario, bet ir iš to, ką sužinojome, išmokome. Tikimės, kad Apžvalgos skaitiniai padeda Jums plėsti akiratį ir praturtinti sielą.

  Malonaus laiko su Apžvalga! ■

 • ATGAL
  Ar pakaks idėjų Lietuvai, kad Lietuvos idėja klestėtų?
  PIRMYN
  Vengrija ir Lenkija: Tarp mitų ir tikrovės
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.