Valstybės naujienos

 • Pensininkų reikalų taryba iš esmės pritarė pensijų sistemos reformos kryptims

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-05-02

  Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Audrius Bitinas Pensininkų reikalų tarybos nariams pristatė planuojamos valstybinio socialinio draudimo ir pensijų sistemos reformos kryptis, kurioms iš esmės buvo pritarta.

  Viceministro A. Bitino teigimu, išties labai svarbu, kad dabartiniai pensinio amžiaus žmonės yra aktyvūs ir neabejingi planuojamai pensijų sistemos reformai, kuri aktuali būsimiems pensininkams.

  „Jiems rūpi tai, kas bus ateityje. Garbaus amžiaus žmones atstovaujančių organizacijų atstovai negailėdami savo laiko, žinių ir patirties, gilinasi ir analizuoja planuojamą reformą, teikia pasiūlymus. Mums, reformos rengėjams, tai yra be galo svarbu. Kuo didesnis bus visuomenės įsitraukimas į šiuos procesus, tuo efektyvesnių rezultatų pasieksime ir priimsime geriausius sprendimus, kas leis būsimiesiems pensininkams deramai pasiruošti permainoms“, – tvirtino viceministras A. Bitinas.

  Jo teigimu, svarbiausios reformos kryptys yra dvi – tai palaipsnis pensinio amžiaus ilginimas iki 65 metų tiek vyrams, tiek moterims, nustatant pereinamąjį laikotarpį nuo 2012 iki 2026 metų, ir žmonių skatinimas kaupti papildomai pensiją privačiuose II ir III pakopos pensijų fonduose, kompensuojant dalį pervedimų iš valstybės biudžeto, bei šio kaupimo skaidrinimas.

  Svarbios reformos priemonės yra ir rezervo įsteigimas, „Sodros“ tarybos vaidmens didinimas ir „Sodros“ administravimo įstaigų veiklos optimizavimas. Ypatingai svarbu įtvirtinti, jog pensijų sistema būtų nepriklausoma nuo politinių permainų, tuo tikslu siūloma į reformos įgyvendinimą įtraukti socialinius partnerius – „Sodros“ tarybą, kuri stebės kaip įgyvendinama reforma, ar nenukrypstama nuo planų, teiks siūlymus, rekomendacijas, turės labai svarų balsą. Įgyvendinant reformą taip pat labai svarbu sukurti rezervinį „Sodros“ fondą, kuris būtų naudojamas demografinių problemų padariniams spręsti, taip pat sudaryti palankias sąlygas darbo rinkoje kuo ilgiau išlikti vyresnio amžiaus žmonėms.

  Svarbiausias būsimosios pensijų sistemos reformos tikslas – sukurti ilgalaikę tvarią pensijų sistemą, kuri būti atsparesnė ekonominiams svyravimams, lanksčiau prisitaikanti prie demografinių pokyčių, garantuotų žmonėms stabilias ir didesnes pensijas, lyginant su dabartinėmis.

  Pensininkų reikalų taryboje taip pat buvo aptarti aktualūs sveikatos apsaugos klausimai.

  Tarybos posėdyje Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacija, iki šiol pirmininkavusi minėtai tarybai, pirmininkavimą perdavė Lietuvos pensininkų sąjungai „Bočiai“, kurie pirmininkaus vienerius metus. Pasibaigus „Bočių“ pirmininkavimai, rotacijos principu pirmininkavimas bus perduotas kitai pensinio amžiaus žmonių interesus atstovaujančiai organizacijai.

  Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija

 • ATGAL
  Oro policijos misiją perėmę Prancūzijos kariai susipažino su Lietuvos oro uostais
  PIRMYN
  Lietuvos tarptautinės pagalbos teikimo komandai – pasaulinis pripažinimas
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.