Valstybės naujienos

 • Per savaitę surašyta 417 tūkst. gyventojų ir 185 tūkst. būstų

 • Institucijos: Statistika
  Data: 2011-04-12

  Statistikos departamentas praneša, kad per pirmąją surašymo savaitę, kai būstus lanko surašinėtojai ar gyventojai patys atvyksta į surašymo skyrius, surašyta 417 tūkst. gyventojų ir 185 tūkst. būstų. Šiuo metu jau surašyta 19 procentų planuojamų surašyti gyventojų, kurie nedalyvavo e. surašyme, o kartu su sėkmingai dalyvavusiais e. surašyme – maždaug 45 procentai Lietuvos gyventojų. (Gyventojų skaičius įvertintas remiantis Gyventojų registro duomenimis. Išankstiniais duomenimis, 2011 m. kovo 1 d. Lietuvoje buvo 3235,2 tūkst. gyventojų).

  Aktyviausiai gyventojai buvo surašomi Jonavos, Kupiškio rajonuose ir Pagėgiuose (26 proc.), Varėnos ir Klaipėdos rajonuose (25 proc.), Ukmergės, Šilalės rajonuose ir Kazlų Rūdoje (24 proc.).

  Primename, kad internetu jau susirašė ar buvo surašyta 1 mln. 39 tūkst. gyventojų. Be jų, e. surašymo sistemoje yra užfiksuota dar apie 160 tūkst. gyventojų, kurie jungėsi prie sistemos, bet surašymo lapus užpildė ne iki galo arba netinkamai (užpildyti ne visų būsto gyventojų duomenys, netiksliai nurodyti ryšiai tarp namų ūkio narių ir pan.). Dar 58 tūkst. gyventojų užpildė e. surašymo lapą tinkamai, bet nepatvirtino, kad surašyti visi būsto gyventojai. Yra ir tokių internetu užpildytų surašymo lapų, kuriuose nurodytas netikslus, nepilnas adresas, pvz., gatvė arba buto numeris. Dėl šių priežasčių surašinėtojai beldžiasi į tokių gyventojų būstų duris.

  Surašinėtojai lanko ir tuos būstus, kurių adresai (gatvė, namo, buto numeris) nėra įrašyti Adresų registre, nepriklausomai nuo to, ar tokio būsto gyventojai susirašė ar buvo surašyti internetu. Daug tokių būstų yra kaimo vietovėse ir miestų naujų namų kvartaluose. Jeigu tokių būstų gyventojai susirašė internetu, surašinėtojas užeis tik pasitikslinti, kas būste gyvena ir ar visi jo gyventojai surašyti, o papildomai atsakinėti į surašymo lapo klausimus neprašys.

  Visi surašymo metu surinkti duomenys yra konfidencialūs ir naudojami tik statistinei informacijai rengti. Konfidencialumą užtikrina Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos ir statistikos įstatymai, Europos Sąjungos teisės aktai.

  Statistikos departamentas kviečia konsultuotis surašymo klausimais darbo dienomis nemokamu tel. 8 800 01 418 (8–17 val.) ir (8 5) 236 4618 (17–21 val.).

  Užpildyti surašymo lapą galima ir atvykus į surašymo skyrius ar Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio teritorinėse statistikos valdybose darbo dienomis nuo 8 iki 17 val.

  Statistikos departamento informacija

 • ATGAL
  Lenkijos kultūros ir nacionalinio paveldo ministras su Lietuvos kultūros ministru aptarė šalių kultūrines perspektyvas
  PIRMYN
  R. K. Urbaitis paskirtas Konstitucinio Teismo pirmininku
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.