Valstybės naujienos

 • Permainas mokyklose tautinės mažumos kalba lydi metodinė ir finansinė parama

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-04-20

  Švietimo ir mokslo ministerija apibendrino tautinių mažumų mokyklų užpildytas anketas, kuriose nurodyti mokyklų poreikiai, kylantys pereinant prie visiems bendro lietuvių kalbos brandos egzamino ir Lietuvos istorijos, geografijos bei pilietiškumo pagrindų mokymo lietuvių kalba. Nuo ateinančių mokslo metų mokyklose tautinės mažumos kalba Lietuvos istorijos ir geografijos bei pilietiškumo pagrindų bus mokoma lietuviškai. Vienuoliktos klasės pradės mokytis pagal vienodą visoms vidurinėms mokykloms ir gimnazijoms lietuvių kalbos ir literatūros programą, kad po dvejų metų, 2013-aisiais, visi abiturientai galėtų laikyti vienodą brandos egzaminą.

  Atsakydamos į anketos klausimus, mokyklos nurodė joms reikalingas mokymo priemones. Tai – chrestomatijos, skaitiniai, žemėlapiai, programinė ir metodinė literatūra, skaitmeninės mokymo priemonės ir žodynai. Per 1300 mokytojų pareiškė pageidavimą patobulinti savo kvalifikaciją. Daugiausia iš jų – pradinių klasių mokytojai, lietuvių kalbos mokytojai ir pradinėse klasėse dirbantys lietuvių kalbos mokytojai.

  Švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys teigia, kad kvalifikacijos kėlimo programa bus sudaroma atsižvelgiant į daugumos pedagogų išsakytus pageidavimus (patobulinti dvikalbio ugdymo, dalyko lietuvių kalbos, lietuvių kalbos mokymo metodikos žinias) ir mokytojų nurodytus jiems priimtiniausius būdus. Tai – seminarai ir stažuotės, gerosios patirties sklaida per bendrus projektus su kitomis mokyklomis, edukacines programas. Toliau bus tęsiami dvejus metus vykstantys nuotolinio mokymosi kursai (retorikos, kūrybinio rašymo, kalbos vartojimo praktikos, literatūros).

  Švietimo ir mokslo ministerija mokykloms tautinės mažumos kalba jau paskyrė 300 tūkst. Lt įsigyti daugiau vadovėlių ir mokymo priemonių, kurios bus reikalingos lietuvių kalbai ir literatūrai mokytis. Mokyklos vadovėlius ir mokymo priemones galės pirkti savo nuožiūra, pasirinkdamos iš galiojančių vadovėlių sąrašo bei tas mokymo priemones, kurios reikalingos lietuvių kalbos ir literatūros vidurinio ugdymo bendrajai programai įgyvendinti. Numatyta parengti elektroninę literatūros chrestomatiją 11 klasei (su įvadiniais ir kontekstiniais tekstais, žodynu, istoriniais ir kultūriniais komentarais), dalykinę ir metodinę medžiagą mokytojams.

  Pasak viceministro V. Bacio, šiuo metu ekspertai, specialistai svarsto, kaip 2013 m., kai visi abiturientai laikys vienodą lietuvių kalbos egzaminą, turėtų būti vertinamos mokyklų tautinės mažumos kalba dvyliktokų žinios, nes jie bus pirmieji, pradėję mokytis pagal vienodas lietuvių kalbos ir literatūros programas. „Turime atsižvelgti į mokslo aplinką ir mokinių pasiekimus daugiakalbėje aplinkoje“, – sako viceministras.

  Švietimo ir mokslo ministerijos komunikacijos skyriaus informacija

 • ATGAL
  Vyriausybė pritarė valstybės stipendijų sportininkams padidinimui
  PIRMYN
  Į misiją Afganistane išlydėti Lietuvos kariai
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.