Valstybės naujienos

 • Po svarstymo pritarta Atliekų tvarkymo įstatymo pataisoms

 • Institucijos: Seimas
  Data: 2011-04-12

  Seimas po svarstymo pritarė Atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymo pro­jektui, kuriuo į Lietuvos teisės aktus perkeliamos Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl at­lie­kų, jų deginimo, dėl atliekų sąvartynų nuostatų. Šiuo projektu yra įtvirtinamos naujos sąvokos, susijusios su atliekomis ir jų tvarkymu, atskiruose straipsniuose nustatomos šalutinių produktų sąvokos, atliekų prevencijos ir tvarkymo srityje taikomas prioritetų eiliškumas, specialūs reikalavimai alyvų, pavojingų atliekų ir biologiškai skaidžių buitinių atliekų tvarkymui. Įstatyme įtvirtinamas Paslaugų direktyvos reikalavimas atliekų tvarkymo specialistų kompetencijai, pripažįstant kitų Europos Sąjungos valstybių narių išduotus dokumentus, suteikiančius teisę vykdyti atliekų tvarkymo veiklą. Svarstomu teisės aktu taip pat nustatoma, kokiems atliekų srautams šis įstatymas netaikomas, numatoma, kad pavojingas atliekas surenkančios, vežančios, laikančios, šalinančios ar naudojančios įmonės turės apdrausti savo civilinę atsakomybę už žalą, kuri vykdant tokią veiklą gali būti padaryta. Taip pat įtvirtinama nuostata, kad atliekų turėtojai privalės rūšiuoti atliekas jų susidarymo vietoje. Jas išrūšiavus privalės atlikti rūšiuojamąjį atliekų surinkimą.

  Už projektą Nr. XIP-2484(3) po svarstymo balsavo 52 Seimo nariai, prieš – 2, susilaikė 15 parlamentarų.

  Įstatymo projektas buvo atidėtas kovo 31 d. šio teisės akto priėmimo metu, kai parlamentarai pritarė Seimo nario Evaldo Jurkevičiaus siūlomoms projekto 29 straipsnio (dabar 28 str.)  pataisoms. Jomis siūloma papildyti galiojančio įstatymo 32 straipsnį nauja 2 dalimi, suteikiančia galimybę komunalinių atliekų turėtojams fiziniams asmenims apmokėti atliekų tvarkytojo paslaugas pagal dvišalę sutartį pasirinktinai: už faktinį atliekų kiekį, pagal gyvenamojo būsto plotą, arba pagal registruotų gyventojų skaičių.

  Aplinkos apsaugos komitetas šiam siūlymui buvo nepritaręs. Jo  nuomone, siūloma pataisa nesusijusi su direktyvos 2008/98/EB nuostatų perkėlimu, todėl komiteto posėdyje buvo priimtas sprendimas pasiūlymą svarstyti kartu su Atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimo įstatymo projektu Nr. XIP-1036 ir paties E. Jurkevičiaus registruotu projektu Nr. XIP-1358(2).

  Atsižvelgiant į pranešėjo – Seimo nario Andriaus Burbos prašymą leisti komitetui šį klausimą nagrinėti papildomai, vadovaujantis  Seimo statuto 158 straipsniu, buvo nuspręsta daryti pertrauką iki artimiausios Seimo posėdžių dienos.

  Dar kartą apsvarstęs projektą, Aplinkos apsaugos komitetas ir vėl nusprendė minėtai pataisai nepritarti. Šiam siūlymui šį kartą buvo nepritarta ir šiandien vykusio vakarinio Seimo posėdžio metu.

  Seimo ryšių su visuomene skyrius

 • ATGAL
  Seimui pristatytos valstybinio socialinio draudimo ir pensijų sistemos pertvarkos gairės
  PIRMYN
  Prezidentė išvyko darbo vizito į Austriją
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.