Valstybės naujienos

 • Po svarstymo pritarta Konkurencijos įstatymo pataisoms

 • Institucijos: Seimas
  Data: 2011-04-12

  Seimas po svarstymo pritarė Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės pateiktoms Konkurencijos įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIP-2510(3), kuriomis siekiama numatyti asmeninę ūkio subjektų (juridinių asmenų) vadovų (fizinių asmenų) atsakomybę.

  Pagal siūlomus Konkurencijos įstatymo pakeitimus ūkio subjekto vadovui už prisidėjimą prie ūkio subjekto sudaryto draudžiamo konkurentų susitarimo ar piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi galėtų būti apribojama teisė nuo 3 iki 5 metų eiti viešojo ir (arba) privataus juridinio asmens vadovo pareigas, būti viešojo ir (arba) privataus juridinio asmens kolegialaus priežiūros ir (arba) valdymo organo nariu. Ūkio subjekto vadovui už šį nusižengimą taip pat numatoma galimybė papildomai skirti piniginę baudą iki 50 tūkst. litų.

  Šiuo metu galiojantis teisinis reguliavimas atsakomybę už Konkurencijos įstatymo pažeidimus nustato tik ūkio subjektams – juridiniams asmenims. Kaip tvirtinama dokumento aiškinamajame rašte, dažnai už ūkio subjekto padarytus Konkurencijos įstatymo pažeidimus (už ūkio subjekto sudarytus draudžiamus konkurentų susitarimus ar piktnaudžiavimą dominuojančia padėtimi) atsakingi būtent jų vadovai – fiziniai asmenys, tačiau už Konkurencijos įstatymo pažeidimus skyrus sankciją juridiniam asmeniui, ūkio subjekto vadovai, asmeniškai prisidėję prie šio įstatymo pažeidimų padarymo, sąžiningos konkurencijos taisyklių pažeidimo, išvengia atsakomybės ir nepatiria jokių neigiamų pasekmių.

  Už šias pataisas po svarstymo balsavo 52 Seimo nariai, prieš balsavusiųjų nebuvo, 3 parlamentarai susilaikė. Tam, kad įstatymo pakeitimai būtų priimti, Seimas turės balsuoti dar kartą.

  Seimo ryšių su visuomene skyrius

 • ATGAL
  Seimas po svarstymo pritarė Miškų įstatymo pataisoms
  PIRMYN
  Smurto prieš vaikus prevencija rūpinasi ir valstybinis, ir nevyriausybinis sektoriai
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.