Valstybės naujienos

 • Po svarstymo pritarta politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimą reglamentuojančių įstatymų pataisoms

 • Institucijos: Seimas
  Data: 2011-11-29

  Seimas antrą kartą apsvarstęs pritarė Audito komiteto patobulintam Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymo pataisų projektui. Už patobulintą projektą balsavo 75, prieš buvo 2, susilaikė 22 Seimo nariai.

  Projektu siūloma uždrausti juridiniams asmenims finansuoti politines partijas ir politines kampanijas; uždrausti politines partijas finansuoti valstybės biudžeto lėšomis, skiriamomis pagal atskiras Vyriausybės patvirtintas programas bei turinčių teisę aukoti fizinių ir juridinių asmenų aukomis; įteisinti, kad nuolatiniu politinių partijų šaltiniu galėtų būti ir nuolatinio Lietuvos gyventojo savanoriškai skiriama 1 procento dydžio sumokėto metinio pajamų mokesčio dalis.

  Svarstomomis pataisomis numatoma, kad vienas fizinis asmuo per politinę kampaniją kiekvienam savarankiškam jos dalyviui galėtų paaukoti auką, neviršijančią 10 (vietoje galiojančių 20) paskelbto praėjusių kalendorinių metų ketvirto ketvirčio vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio (toliau – VMDU) dydžių. Taip pat siūloma nustatyti, kad kandidatai vienmandatėse rinkimų apygardose ir referendumo iniciatoriai savo politinei kampanijai finansuoti galėtų paaukoti auką, neviršijančią 20 VMDU dydžių. Bendra vieno fizinio asmens aukų suma savarankiškiems politinės kampanijos dalyviams per kalendorinius metus negalėtų viršyti 10 procentų fizinio asmens už praėjusius kalendorinius metus deklaruotų metinių pajamų.

  Mažas aukas (iki 40 litų) aukojantiems asmenims siūloma taikyti supaprastinta aukų priėmimo tvarka; pataisomis numatoma atsisakyti galimybės politinėms partijoms kompensuoti dalį (iki 25 procentų) patirtų politinės kampanijos išlaidų.

  Seimas atmetė Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymo pataisų projektą, kuriuo buvo siūloma, kad turtą ir pajamas fiziniai asmenys deklaruotų jau suteikę aukas politinei partijai ar politinės kampanijos dalyviui, o ne prieš tai, kaip numato šiuo metu galiojantys teisės aktai. Parlamentarai atsižvelgė į pagrindinio šio klausimo svarstyme – Audito komiteto nuomonę, kad šiuo projektu siūlomas teisinis reglamentavimas eliminuotų galimybes efektyviai įgyvendinti projekto nuostatas. Už tokį sprendimą balsavo 52, prieš – 19, susilaikė 29 Seimo nariai.

  Seimo ryšių su visuomene skyriaus informacija

 • ATGAL
  Kalėdinė turizmo sektoriaus dovana Lietuvai – rekordiniai rodikliai
  PIRMYN
  Lietuvoje atidaromas IT inovacijų centras Rytų Europai
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.