Poetė Eglė Juodvalkė: Galime kartoti tik meilę Lietuvai | Apžvalga

Pasaulio lietuviai

 • Poetė Eglė Juodvalkė: Galime kartoti tik meilę Lietuvai

 • Data: 2011-09-25
  Autorius: "Apžvalgos" informacija

  E. Juodvalkė (M.Žilionytės nuotr.)

  Radviliškio kultūros centre vykstant projekto „Broliai“ renginiams, pakalbinome išeivijos poetę, knygos Lietuvos partizanams atminti „Sakalai naktį nemiega“ autorę Eglę JUODVALKĘ.

   Kaip vertinate projektą „Broliai“?

  Tokių renginių reikia, nes žmogus, kuris nežino savo istorijos, yra lemtas ją kartoti. Tai ar mes norime kartoti šitokią istoriją?.. Mūsų meilę Lietuvai mes galime kartoti, bet tik ne mirtis ir žudymus, kuriuos mūsų „draugas“ Rusija ar Sovietų Sąjunga, kaip norime galime vadinti, mums padarė. Šitų dalykų nežinosim – juos kartosim.

   Kaip gimė Jūsų knyga, skirta Lietuvos partizanams?

  Mano tėvai man kalbėjo apie Lietuvą viską. Informacijos man netrūko ir ji man darė didelį įspūdį. O tada, kai Genocido muziejus siuntė po Lietuvą, taip pat ir po užsienio lietuvių gyvenamas vietoves parodą su katalogu „Karas po karo“, aš Čikagoje nuėjau į tą parodą tris kartus. Nusipirkau katalogą, nusinešiau namo ir tada žiūrėjau žiūrėjau, skaičiau skaičiau – ir parašiau vieną eilėraštį, o po to vieno atsirado daugiau. Tada pradėjau galvoti, kad galiu daugiau pasakyti – labai glaustai, labai prieinamai jaunimui, nes čia yra jų kalba. Aš kalbuos su visais – ir vyresni mane supranta, ir, man atrodo, jaunesni mane supranta. Tada jiems nereikia skaityti tomų, jiems užtenka paskaityti eilėraštį. Ir viskas jame yra aišku.

  Aš myliu Lietuvą. Man norėjosi kažką jai duoti, ko dar neturim, ką aš galėčiau padaryti.

   Ar tinkamas toks būdas šiandien žvelgti į istoriją originaliai – savaip, meniškai ją išgyventi?

  Tai ir turime daryti dabar. Kadangi pakartoti to, kas buvo, mes negalime. Ir, Dieve duok, mums nereikės to daryti. Bet reikia savaip žiūrėti. Istorija yra įsisąmoninama tiktai tada, jeigu yra pritaikoma. Ji yra mūsų tik tada, kai mes prie jos galime prieiti. Ne kartoti, bet savaip išgyventi. Tai, manau, yra labai gerai.

 • ATGAL
  Kanados lietuviai: su Lietuva mintimis ir darbais
  PIRMYN
  Esame gimę, kad mylėtume Dievą ir artimą...
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.