Premjeras: FNTT vadovų atleidimo klaida pažeidė visuomenės teisingumo jausmą, ministras turi dar kartą pagalvoti | Apžvalga

Valstybės naujienos

 • Premjeras: FNTT vadovų atleidimo klaida pažeidė visuomenės teisingumo jausmą, ministras turi dar kartą pagalvoti

 • Data: 2012-03-12

  Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius. (Kęstučio D. Rimkevičiaus nuotrauka)

  Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius šiandien pabrėžė, kad Prezidentei atleisti vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį teikė ne dėl partinių ambicijų, bet dėl teisėtų visuomenės lūkesčių, kad Lietuvoje būtų daugiau teisingumo.

  „Prezidentė savo pareiškime išsakė, kad ji mano siūlymą atleisti ministrą R. Palaitį iš pareigų vertina kaip vidinį koalicijos apsistumdymą, susietą su artėjančiais rinkimais. Aš su tokiu požiūriu tikrai negaliu sutikti. Matyt šiuo klausimu mūsų su Prezidente požiūriai skiriasi. Per tris bendro darbo metus yra buvę ir kitų atvejų, kai mūsų požiūriai į vieną ar kitą klausimą skirdavosi. Iš tiesų, siūlydamas atleisti ministrą nesiekiau kokių nors partinių ambicijų patenkinimo. Siekiau vieno – kad mūsų visuomenėje teisingumo jausmo būtų daugiau“, – sakė premjeras.

  Vyriausybės vadovas atsakingai vertino ministro R. Palaičio padarytą klaidą, nepagrįstai skubotai, nemotyvuotai atleidžiant du aukšto lygmens profesionalus iš pareigų. A. Kubiliaus įsitikinimu, tokia klaida iš esmės pažeidė visuomenės teisingumo jausmą, o šalia to sudarė visiškai klaidingą vaizdą, kad gerai dirbantys profesionalai už gerą darbą gali būti atleisti iš pareigų.

  „Tikiu, kad tokioje situacijoje, kokia susidarė po šiandien paskelbto Prezidentės sprendimo, visuomenės poreikį mūsų valstybėje matyti daugiau teisingumo dar kartą gerai apgalvos ir patys koalicijos partneriai liberalcentristai, ir pats ministras. Nemanau, kad jie negirdi to visuomenės poreikio ir balso“, – pažymėjo premjeras A. Kubilius.

  Ministro Pirmininko nuomone, visuomenė turi teisę tikėti, kad mūsų valstybėje bus daugiau teisingumo, ir kad to nuosekliai siekia visi, kurie dalyvauja valstybės valdyme bei yra prisiėmę politinę atsakomybę.

  „Savo ruožtu sieksiu, kad artimiausiu metu teisingumas dviejų nepagrįstai iš pareigų atleistų pareigūnų atžvilgiu būtų atstatytas. Taip pat sieksime tokių pertvarkų, kurios leistų teisėsaugoje dirbantiems profesionalams dirbti atsakingai, profesionaliai, nesibaiminant, kad už gerą darbą gali būti atleisti iš pareigų“, – pabrėžė premjeras Andrius Kubilius.

  2012-03-12  MPT Spaudos tarnyba

 • ATGAL
  Prezidentė: ši Vyriausybė gali ir turi dirbti iki kadencijos pabaigos
  PIRMYN
  J. Razma: TS-LKD frakcija siūlo ministrui R. Palaičiui atsistatydinti
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.