Valstybės naujienos

 • Premjeras: Lietuva, kaip ir prieš 25 metus, šiandien kartu su Ukraina ir labai daug iškentėjusiais jos žmonėmis

 • Institucijos: Vyriausybė
  Temos: Energetika
  Data: 2011-04-19

  Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius dalyvauja Tarptautinėje šalių donorių konferencijoje Kijeve, skirtoje papildomiems įnašams Černobylio projektams užbaigti. 25-metį nuo tragiškų įvykių pradžios mininti Ukraina sukvietė įvairias pasaulio valstybes, kad jos finansiškai solidariai prisidėtų prie Černobylio katastrofos pasekmių likvidavimo ir dar kartą aptartų ne tik Černobylio, bet ir skaudžias Fukushimos tragedijos pamokas.

  Lietuvos Vyriausybės vadovas, kalbėdamas tarptautinėje konferencijoje pažymėjo, kad branduolinė katastrofa, įvykusi prieš ketvirtį amžiaus turėjo didžiulį poveikį visoms Europos šalims, tarp jų ir Lietuvai. „Nuo pat pradžių Lietuvos žmonės atėjo padėti Ukrainai, vykdant gelbėjimo, o vėliau atstatymo darbus, suteikiant materialinę pagalbą Ukrainos žmonėms. Daugiau nei septyni tūkstančiai Lietuvos žmonių dalyvavo gelbėjimo darbuose. Daugelis iš jų sumokėjo už tai didžiausią kainą – paaukojo savo gyvybes ir sveikatą“, – sakė Lietuvos Vyriausybės vadovas.

  Pripažindamas, kad Černobylio atominė elektrinė vis dar kelia branduolinę grėsmę pasauliui, Premjeras A. Kubilius pažymėjo, Lietuva, kaip ir prieš 25 metus, šiandien yra kartu su Ukraina ir labai daug iškentėjusiais jos žmonėmis.

  Konferencijos dalyviams Premjeras taip pat pateikė statistiką kokia yra finansinė Lietuvos paramos išraiška per visą šį laikotarpį. „Valstybinėms pensijoms, nedarbingumo išmokoms, vienkartinėms kompensacijoms jau išmokėta per septynis milijonus eurų. Kiekvienais metais Lietuva šioms reikmėms išleidžia po 800 000 eurų. Lietuva labai vertina jūsų pastangas užtikrinti Černobylio jėgainės saugumą ir skiria papildomą įnašą – 10 000 eurų“, – pranešė Premjeras A. Kubilius.

  Vyriausybės informacija

 • ATGAL
  Papildytas Tarptautinių operacijų, pratybų ir kitų karinio bendradarbiavimo renginių įstatymas
  PIRMYN
  Priimtas Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymas
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.