Valstybės naujienos

 • Premjeras: litvakų paveldas yra unikalus

 • Institucijos: Vyriausybė
  Data: 2011-04-29

  Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius Vyriausybės rūmuose priėmė „Gyvųjų maršo“ delegacijos narius, trečiadienį pradėjusius savo tradicinę viešnagę Lietuvoje.

  „Malonu jau trečią kartą pasveikinti „Gyvųjų maršo“ dalyvius. Mums, gyvenantiems Lietuvoje, labai svarbu, ką Jūs darote, kadangi mes norime pažinti ir susigrąžinti turtingą žydų bendruomenės kultūrinį paveldą. Litvakų paveldas yra unikalus, todėl mūsų bendros pastangos jį išsaugoti ateities kartoms yra vienas pagrindinių mūsų tikslų“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius.

  Susitikimo metu Premjeras visiems delegacijos nariams padovanojo po naujausią kultūros geografo Laimono Briedžio knygą „Vilnius – savas ir svetimas“. Vyriausybės rūmuose taip pat vyko operos solisto Rafailo Karpio koncertas.

  „Gyvųjų maršas“ – tai Izraelio ir Vilnijos žydų bendruomenės narių, išgyvenusių Holokaustą, ir jų vaikų kelionės į Lietuvą programa. „Gyvųjų maršas“ vyksta jau trečią kartą, jame dalyvauja 42 asmenų delegacija iš Izraelio. Tradiciniai „Gyvųjų maršo“ renginiai Lietuvoje skatina geresnį lietuvių ir žydų tarpusavio supratimą. Užsimezgantys įvairių kartų atstovų asmeniniai ryšiai atveria kelius dvišaliam bendradarbiavimui.

  Lietuvos Respublikos Seimas šiuos metus yra paskelbęs Holokausto aukomis tapusių Lietuvos gyventojų atminimo metais.

  Vyriausybės informacija

 • ATGAL
  R. Šukys: globalūs iššūkiai sveikatos sektoriuje skatina valstybes vienytis
  PIRMYN
  Teigiami pokyčiai darbo rinkoje tolygiai mažina bedarbių skaičių
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.