Premjeras: partnerio parinkimas tolesnėms deryboms dėl strateginio investuotojo užbaigia reikšmingą VAE projekto etapą | Apžvalga

Valstybės naujienos

 • Premjeras: partnerio parinkimas tolesnėms deryboms dėl strateginio investuotojo užbaigia reikšmingą VAE projekto etapą

 • Institucijos: Vyriausybė
  Temos: Energetika
  Data: 2011-07-26

  Premjeras A. Kubilius su "Hitachi" prezidentu H. Nakanashi (Martynos Žilionytės nuotr.)

  Strateginio investuotojo pasirinkimas tolesnėms deryboms yra reikšmingas riboženklis Visagino branduolinės jėgainės projekte ir yra svarbus žingsnis kelyje į Lietuvos energetinę nepriklausomybę bei ilgainiui atneš didžiulę naudą Lietuvos ūkiui ir žmonėms – taip Premjeras Andrius Kubilius reagavo į žinią, kad tolesnėms deryboms iš dviejų pasirinktas pasiūlymas, kurį pateikė bendrovė „Hitachi GE Nuclear Energy“, kurios akcininkais yra Japonijos gigantas „Hitachi“ ir Amerikos bendrovė „General Electric“. Kitą pasiūlymą buvo pateikusi JAV bendrovė „Westinghouse“, kurios akcininke yra Japonijos bendrovė „Toshiba“.

  Su „Hitachi“ toliau bus tęsiamos derybos dėl koncesijos sutarties parengimo. Tikimasi, kad derybos bus baigtos šiemet. Derybų rezultatai bus pateikti tvirtinti Seimui.

  „Strateginio investuotojo parinkimas tolesnėms deryboms dėl koncesijos sutarties rengimo vainikuoja reikšmingą Visagino branduolinės jėgainės statybos etapą ir tai labai džiugina, – kalbėjo Premjeras. – Vienos pirmaujančių pasaulyje branduolinės bendrovės įsipareigojimas investuoti ir įgyvendinti projektą teikia papildomas garantijas, kad Visagino atominė elektrinė pradės gaminti ir realizuoti elektros energiją 2020-aiais metais“.

  Regioninių partnerių – Estijos, Latvijos bei Lenkijos – atstovai taip pat dalyvavo pasiūlymų aptarimuose. Premjeras pažymėjo, kad regioninių partnerių dalyvavimas Lietuvai yra labai svarbus.

  Projektas mažina Lietuvos priklausomybę nuo monopolinių elektros ir dujų tiekėjų. Premjero A. Kubiliaus nuomone, strateginio investuotojo parinkimas deryboms yra svarbus žingsnis užtikrinant Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos energetinį saugumą.

  „Šiandieninis sprendimas reiškia dideles investicijas Lietuvoje ir didelio skaičiaus darbo vietų sukūrimą tiek statant jėgainę, tiek ją eksploatuojant. Maža to, VAE kuria reikšmingas elektros eksporto regiono šalims galimybes ir gali tapti vienu didžiausių BVP kūrimo šaltinių šalyje“, – sakė Premjeras. Jis pabrėžė, jog VAE projektas yra komercinis, todėl naujojoje jėgainėje pagamintos elektros kaina bus konkurencinga.

  Premjeras padėkojo ir „Hitachi“bendrovei, ir Amerikos bendrovei „Westinghouse“ už gerus pasiūlymus ir pasidžiaugė, kad šių bendrovių dėka Lietuva galėjo rinktis iš dviejų stiprių pasiūlymų.

  Vyriausybės informacija

 • ATGAL
  D.Grybauskaitė: Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės sėkmė – vieninga komanda
  PIRMYN
  Priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas – stojančiųjų gretos išaugo
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.