Valstybės naujienos

 • Premjeras: visuomenės gebėjimų ugdymas yra didžiausias iššūkių laukas

 • Institucijos: Vyriausybė
  Data: 2011-04-29

  Šiandien Vyriausybės rūmuose vyko metinis suvažiavimas-konferencija „Moksleivių akademijų Civitas“. Tradicinėje kasmetinėje konferencijoje moksleiviai diskutavo apie Lietuvos ateitį ir aptarė šalies pažangos strategijos “Lietuva 2030“ projektą.

  „Apsispręsti dėl strategijos padėjo Lietuvos Nepriklausomybės 20-mečio sukaktis – turime pagalvoti, kokia Lietuva bus po dar 20-ties metų. Reikia pasirengti globaliai konkurencijai ir greitai kaitai, tačiau pokyčių verpete privalome išlikti savimi ir išsaugoti tapatybę. Valstybė ir visuomenė, kuri nori būti sėkminga ir konkuruojanti, reikalauja iš visuomenės gebėjimo būti dinamiška, gebėjimo konkuruoti, ir būtent visuomenės gebėjimų ugdymas yra didžiausias iššūkių laukas“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius.

  Moksleiviai kartu su Premjeru aptarė mokyklos, kaip pagrindinės ugdymo įstaigos, reikšmę ir vietą valstybės gyvenime po 20-ties metų, akcentavo kūrybiškumo ir atvirumo ugdymo būtinybę, diskutavo apie Lietuvos regioninę integraciją.

  Renginyje dalyvavo strategijos “Lietuva 2030“ darbo grupių nariai Šarūnas Skyrius bei Tadas Langaitis, profesorė Viktorija Daujotytė ir Pilietinės visuomenės instituto direktorius Darius Kuolis.

  Moksleivių Akademija Civitas – neformali jaunimo visuomeninio lavinimo mokykla. Jos paskirtis – padėti moksleiviams geriau suvokti Lietuvos visuomenės ir valstybės problemas ir įgyti sąmoningam bei aktyviam pilietiniam gyvenimui reikalingų žinių, įgūdžių, gebėjimų.

  Vyriausybės informacija

 • ATGAL
  Lietuvos gyventojai palankiai vertina kasos aparatų įvedimą turgavietėse
  PIRMYN
  Helsinkyje aptartas bendradarbiavimas Baltijos jūros regione ir santykiai su ES rytų kaimynais
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.