Valstybės naujienos

 • Premjeras: žengtas strategiškai reikšmingas žingsnis SGD terminalo projekto įgyvendinime

 • Institucijos: Vyriausybė
  Temos: Energetika
  Data: 2011-09-28

  Šiandien vykusiame suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo projekto įgyvendinimo tarpžinybinės komisijos posėdyje pateikta naujausia darbinė informacija apie SGD terminalo projekto eigą. Kaip pažymėjo šios komisijos pirmininkas Premjeras Andrius Kubilius, paskelbtas tarptautinis konkursas dėl plaukiojančio laivo įsigijimo yra labai reikšmingas strateginis žingsnis įgyvendinant SGD terminalo projektą. Vyriausybės vadovas taip pat pasidžiaugė, kad ir visi kiti SGD dujų terminalo projekto darbai vyksta pagal patvirtintą planą bei atitinka patvirtintus laiko grafikus.

  „Klaipėdos naftos“ generalinis direktorius Rokas Masiulis komisijos nariams pateikė detalią informaciją apie paskelbto tarptautinio konkurso plaukiojančiai SGD saugyklai su dujinimo įrenginiu įsigyti sąlygas bei vertinimo kriterijus.

  „Tai labai reikšmingas žingsnis nuosekliai įgyvendinant strategiškai svarbų terminalo statybos projektą, nes plaukiojanti saugykla yra centrinė kuriamos infrastruktūros dalis. Platformos charakteristikos lems ne tik viso techninio projekto techninius sprendimus, bet ir jo kainą. Tikimės rimtos tiekėjų konkurencijos ir optimalaus siūlymo, leidžiančio įgyvendinti SGD terminalo projektą numatytu laiku – iki 2014 metų gruodžio 3 dienos“, – pažymėjo „Klaipėdos naftos“ generalinis direktorius R. Masiulis.

  „Klaipėdos naftos“ vadovas tarpžinybinės komisijos narius taip pat informavo, kad visuomenės svarstymui jau pateikta 26 Lietuvos mokslininkų parengta SGD terminalo projekto plėtros studija. Šios studijos išvadose teigiama, kad tinkamiausia vieta Lietuvoje SGD terminalui įrengti yra pietinė Klaipėdos jūrų uosto dalis ties Kiaulės Nugaros sala, o tinkamiausias technologinis SGD terminalo Lietuvoje sprendimas – terminalas vandenyje, kuriame būtų ir galimybė saugoti suskystintas gamtines dujas.

  Susisiekimo viceministras Arūnas Štaras informavo premjerą ir komisijos narius, kokių teisinių veiksmų ėmėsi Klaipėdos jūrų uosto administracija, kad būtų išspęstas uosto navigacijai ir plėtrai trukdantis bei laivybos saugumo problemų sukeliantis deviacijos įrenginio likimas. Pasak viceministro, Klaipėdos apylinkės prokuratūroje deviacijos įrenginio savininkams iškelta byla dėl viešojo intereso pažeidimo, o įrenginiui paskirtos laikinosios apsaugos priemonės.

  Bendrovės „Lietuvos dujos“ atstovai pranešė, kad įmonė yra gavusi visus reikalingus leidimus pradėti dujotiekio „Jurbarkas-Klaipėda“ tiesimo darbus.

  Kitas darbinis SGD terminalo projekto įgyvendinimo tarpžinybinės komisijos posėdis numatytas po mėnesio.

  Vyriausybės informacija

 • ATGAL
  Lietuva yra pasirengusi prisidėti prie svarbiausių tarptautinio saugumo klausimų sprendimo
  PIRMYN
  Visagino AE projektas – sėkmė tiek Lietuvai, tiek Japonijai
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.