Prezidentė: nauji kovos su korupcija įrankiai turi būti naudojami efektyviau | Apžvalga

Valstybės naujienos

 • Prezidentė: nauji kovos su korupcija įrankiai turi būti naudojami efektyviau

 • Institucijos: Prezidentūra
  Data: 2012-02-02

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė naujojo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pirmojo pavaduotojo Sauliaus Urbanavičiaus priesaiką (Nuotr. Dž. G. Barysaitės)

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė naujojo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pirmojo pavaduotojo Sauliaus Urbanavičiaus priesaiką. Prieš tapdamas vienu iš STT vadovų S. Urbanavičius dirbo Muitinės kriminalinės tarnybos direktoriumi.

  „Veiksmingesnei kovai su korupcija sukurti reikiami įrankiai. Kovos su korupcija sėkmė priklausys nuo tinkamų prioritetų pasirinkimo, sumanaus vadovavimo tyrimams ir ryžtingo naujų įrankių taikymo praktikoje” , – pabrėžia šalies vadovė.

  Prezidentės teigimu, kovai su korupcija ir neteisėtu praturtėjimu ypatingai turėtų padėti įteisintas išplėstinis turto konfiskavimas, penkis kartus padidintos piniginės baudos, apsauga nuo persekiojimo apie korupciją ir kitus nusikaltimus pranešantiems asmenims, išplėstas specialiųjų tarnybų tikrinamų valstybės tarnautojų sąrašas ir pakeista jų tikrinimo tvarka bei griežtesnė viešųjų pirkimų tvarka.

  Prezidentė palinkėjo STT direktoriaus pirmajam pavaduotojui S. Urbanavičiui savo patirtimi ir žiniomis sustiprinti STT galimybes tirti korupcinius nusikaltimus.

  Prezidentės spaudos tarnyba

 • ATGAL
  Pernai į Lietuvą sugrįžusių emigrantų skaičius išaugo triskart
  PIRMYN
  Premjeras A. Kubilius: bankams ir toliau būtina laikytis atsakingos skolinimo politikos
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.