Prezidentė pasirašė teisės aktus dėl griežtesnės bankų ir finansų rinkos priežiūros | Apžvalga

Valstybės naujienos

 • Prezidentė pasirašė teisės aktus dėl griežtesnės bankų ir finansų rinkos priežiūros

 • Institucijos: Prezidentūra
  Temos: Ūkis
  Data: 2011-11-29

  Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė griežtesnei ir efektyvesnei finansų rinkos priežiūrai būtinus teisės aktus, kurie leis sustiprinti komercinių bankų priežiūrą ir sutelkti finansų rinkos priežiūros funkcijas (ir riziką ribojančios, ir finansinių paslaugų teikimo priežiūros) vienoje institucijoje – Lietuvos banke.

  Finansų rinkos priežiūros sistemos pertvarkos įstatymo, Lietuvos banko įstatymo ir jų lydimųjų įstatymų pakeitimai taip pat numato, kad vartotojų ir finansų rinkos dalyvių ginčų sprendimo funkcijos, kurias šiuo metu vykdo kelios institucijos, bus perduotos Lietuvos bankui.

  Sutelkus finansų rinkos priežiūros ir ginčų nagrinėjimo funkcijas vienoje institucijoje – Lietuvos banke, bus užtikrinta griežtesnė bankų priežiūra, o ginčai tarp vartotojų ir finansinių paslaugų tiekėjų bus sprendžiami efektyviau ir sparčiau.

  Remiantis naujomis įstatymų pataisomis, nuo 2012 m. sausio 1 d. bus likviduotos Vertybinių popierių ir Draudimo priežiūros komisijos, iki šiol vykdžiusios finansų rinkos priežiūrą, o jų atliekamos funkcijos perduotos Lietuvos bankui.

  Prezidentės spaudos tarnyba

 • ATGAL
  Inovatyvus verslas - konkurencingos Lietuvos pagrindas
  PIRMYN
  ESBO Ministrų tarybos susitikimas Vilniuje baigėsi sprendimais sustiprinti atsaką į konfliktus ir tarptautines grėsmes, bendradarbiavimą su Afganistanu ir kitomis šalimis partnerėmis
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.