Prezidentė: skaidriau finansuojamos partijos geriau atstovaus žmonių interesams | Apžvalga

Valstybės naujienos

 • Prezidentė: skaidriau finansuojamos partijos geriau atstovaus žmonių interesams

 • Institucijos: Prezidentūra
  Temos: Teisė
  Data: 2011-12-13

  (Dž. G. Barysaitės nuotr.)

  Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis uždraudžiama juridiniams ir fiziniams asmenims finansuoti partijas.

  Pataisomis taip pat sumažinta maksimali suma, kuria fiziniai asmenys rinkimų metu galės paremti savarankiškus politinės kampanijos dalyvius, ir supaprastinama smulkių aukų priėmimo tvarka.

  „Politiniame šalies gyvenime prasideda naujas etapas – sąžiningesnės, brandesnės, idėjomis, o ne pinigais grįstos politinės sistemos kūrimas. Skaidriau finansuojamos partijos galės atsiriboti nuo interesų grupių įtakos, jaus didesnę atsakomybę už priimamus sprendimus ir geriau atstovaus žmonių interesams”, – teigė Prezidentė.

  Nauja partijų finansavimo tvarka perpus sumažina maksimalią fizinių asmenų aukos sumą – nuo 20 iki 10 vidutinių mėnesinių darbo užmokesčių (VMDU) – ir supaprastina rinkėjams galimybę skirti nedidelę iki 40 litų dydžio paramą. Nuo šiol partijos negalės gauti ir kompensacijos iš valstybės biudžeto, kuri siekdavo iki 25 proc. per rinkimus patirtų išlaidų.

  Prezidentės teigimu, pačių rinkėjų ir partijos narių finansuojamos partijos jaus didesnę atsakomybę už vykdomą politiką.

  Nauja partijų finansavimo tvarka, Prezidentės įsitikinimu, padės užtikrinti ne tik partinės, bet ir viešųjų pirkimų sistemos skaidrumą, taip pat sumažinti užsienio valstybių įtaką Lietuvos politiniam gyvenimui.

  Politinės korupcijos užkardymą šalies vadovė įvardijo trečiųjų savo kadencijos metų prioritetu. Šios įstatymo pataisos, pasak Prezidentės, yra žingsnis siekiant skaidresnės ir sąžiningesnės politinės sistemos.

  Prezidentės spaudos tarnyba

 • ATGAL
  Priimtos Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pataisos
  PIRMYN
  Tarptautinė oro uostų taryba: Vilniaus oro uostas auga sparčiausiai Europoje
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.