Valstybės naujienos

 • Prezidentės siūlymas didinti baudas už ekonominius nusikaltimus padės geriau kovoti su korupcija

 • Institucijos: Seimas
  Temos: Teisė
  Data: 2011-04-21

  Seimas pritarė Prezidentės Dalios Grybauskaitės veto ir siūlymui 5 kartus padidinti maksimalias piniges baudas už kriminalinius, tarp jų – ir už sunkius ekonominius bei finansinius nusikaltimus.

  Prezidentės pateiktos Baudžiamojo kodekso 47 straipsnio pataisos numato maksimalią baudą už mažiausiai pavojingus nusikaltimus padidinti nuo 13 000 iki 65 000 litų, už sunkius nusikaltimus – nuo 39 000 iki 195 000 litų.

  “Džiaugiuosi, kad žymiai didesnės piniginės baudos padės realiai kovoti su korupcija, kontrabanda, PVM grobstymu ir kitais sunkiais ekonominiais nusikaltimais. Negalime leisti, kad nusikaltėliai lobtų ir pelnytųsi valstybės ir jos piliečių sąskaita. Bausmės dydis privalo atitikti nusikaltimo padarytą žalą”, – kalbėjo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

  Pasak šalies vadovės, iki šiol baudos už ekonominius ir finansinius nusikaltimus buvo akivaizdžiai per menkos, daug mažesnės nei iš nelegalios ekonominės veiklos gaunamas pelnas.

  Šių metų balandžio 8 d. Prezidentė vetavo ir grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Baudžiamojo kodekso 47 straipsnio pataisas, kuriomis, pasak šalies vadovės, buvo siūloma didinti pinigines baudas už tokius nusikaltimus nepakankamai.

  Prezidentės spaudos tarnyba
 • ATGAL
  Už konkurencijos pažeidimus vadovai atsakys asmeniškai
  PIRMYN
  Seimo priimtos pataisos padės efektyviau taikyti pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos priemones
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.