Prienai krepšinio čempionatą pasitiks šiltai! | Apžvalga

Regionai

 • Prienai krepšinio čempionatą pasitiks šiltai!

 • Regionai: Pietų
  Data: 2011-04-01
  Autorius: Kalbino Jurgita JARAŠŪNIENĖ

  L. Sakalavičius. (M. Žilionytės nuotr.)

  Atrodytų, Prienai – niekuo neišsiskiriantis panemunės miestelis, ramiai leidžiantis dienas garsiojo Birštono paunksmėje. Atrodytų, ir gamta ta pati ir Nemunas taip pat srūva, tačiau laimingasis Birštonas mėgaujasi turistų srautu, puikuojasi išblizgintomis rekreacinėmis zonomis, o štai prieniškiams pamojuoji nebent prasukdamas pakeliui į Marijampolę… Tūlas lietuvis Prienus žino, nebent dėl rekordinės šildymo kainos. Tačiau prieniškiai, atrodo, pasiryžę ne tik pasistatyti biokuro katilinę ir išsivaduoti iš šilumos monopolisto, tačiau ir pasitikti krepšinio čempionatą su nauja sporto arena, kuri neabejotinai taps dideliu rajono traukos centru ir įpūs Prienams dinamiškos gyvybės.

   L. Sakalavičius: su šilumos monopolistu vargstame, bet turime ir gerų naujienų

  „Apžvalga“ kalbasi su Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotoju Leonu Sakalavičiumi. Rajono problemos L. Sakalavičiui labai gerai žinomos, kadangi jau 10 metų prieniškiai renka jį rajono tarybos nariu.

  „Dvi kadencijas teko dirbti opozicijoje, tačiau šią kadenciją prisiėmėme valdžios naštą ir atsakomybę. Taigi rajono problemas teko nagrinėti iš įvairių pozicijų, – pasakoja L. Sakalavičius. – Pati didžiausia ir opiausia Prienų problema, nuskambėjusi, ko gero, visoje Lietuvoje, tai šilumos kaina. Prieniškiai už šildymą moka daugiausiai Lietuvoje. Problema ta, kad dar prieš porą kadencijų buvo pasirašyta mums labai nenaudinga sutartis. Tada buvo tokia politinė padėtis. Politikoje buvo kiti žmonės, kuriems, matyt, tokia sutartis buvo naudinga. Mes, būdami opozicijoje, labai priešinomės, tačiau mūsų niekas nepaisė. Dar prieš kelis metus daugiau už mus mokėjo Akmenės gyventojai, tačiau dabar Prienai – absoliutus lyderis blogąja prasme.

  Kodėl taip atsitiko? Atsitiko todėl, kad savivaldybė prarado šilumos kontrolę, kuri atiteko privačiai bendrovei. Sutartyje numatyta, kad tik ši bendrovė gali išimtinai tiekti šilumą. Sutartis įtvirtino šilumos tiekimo monopolį. Pavyzdžiui, visai greta, Birštono savivaldybėje, šildymas gyventojams kainuoja kur kas mažiau, nes savivaldybė laiku pasistatė biokuro katilinę, kurią sėkmingai eksploatuoja.“

  Taigi, apie šilumos kainas, naująją krepšinio areną ir kitas Prienų rajono aktualijas – interviu su L. Sakalavičiumi.

  Kiek pigiau Birštone mokama už šilumą, nei Prienuose?

  Birštoniečiai moka 24 ct/kWh, kai mes – 40 ct/kWh. Kaina, lyginant su kai kuriomis šalies savivaldybėmis, didesnė dvigubai. Yra savivaldybių, kur kaina siekia vos 16 ct/kWh. Kai kreipėmės į atitinkamas institucijas, kainų komisiją, pasitelkėme į pagalbą Seimo narius, kaina buvo sumažinta 25 %. Tačiau pabrangus dujoms, privatininkas šilumos kainą vėl pakelė.

  Ar Prienuose susiklostė šildymo monopolis?

  Taip, mes turime monopolistą ir su juo vargstame. Sutartis pasirašyta iki 2015 m. Opozicija mus ragina nutraukti sutartį, kaip tai buvo padaryta Ukmergėje, tačiau juk tą daryti netikslinga. Konsultuojamės su teisininkais, nagrinėjame sutartį, kurią nutraukiant būtina nepažeisti teisės, kad nesusidarytų tokia nevaldoma situacija, kokią matėme Ukmergėje.

  Dabar vyksta konsultacijos ir savotiškos derybos. Jeigu mes turėtume biokuro katilinę, tai pagal dabartinį šilumos įstatymą privati bendrovė turėtų imti šią šilumą ir perduoti gyventojams. Jiems liktų tik šilumos tiekimo funkcija.

  Kokioje stadijoje dabar yra biokuro katilinės projektas, ir kiek yra realu, kad Prienuose ši katilinė bus pastatyta?

  Projektas parengtas, jam įgyvendinti reikia 6 mln. litų. Apie 3 mln. kompensuotų Europos Sąjunga, o dar tris tektų skolintis. Reikalingi du biokuro katilai. Katilinė, vamzdynai ir kita infrastruktūra jau yra, tereikia tik naujų katilų. Yra atlikta studija, pradinis projektavimas. Pavyko susigrąžinti savivaldybės nuosavybėn pačią katilinę, kuri buvo patekusi privačios bendrovės žinion. Dabar, turint turtą, lieka sulaukti vadinamojo šaukimo teikti paraiškas paramai gauti.

  Kuriais metais prieniškiai mokės už šilumą mažiau? Kaip Jūs prognozuojate?

  Jei šaukimai būtų laiku (dabar jie kažko užstrigę), tai galbūt jau ir kitais metais už šildymą mokėtume mažiau. Visa katilinei reikalinga infrastruktūra yra, lieka pastatyti katilus. Galbūt formalūs dalykai stringa, nes šaukimai vienoje ministerijoje, o pinigai – kitoje… Energetikos ministerija su Ūkio ministerija niekaip nesusitaria. Biokuras yra ateities dalykas ir šios energijos rūšies vystymas galbūt kertasi su kitų kuro rūšių verslo interesais…

  Girdėjome, kad Prienai intensyviai ruošiasi artėjančiam krepšinio čempionatui. Kaip Jūs jį pasitiksite? Ar turite gerų naujienų? Gal Prienuose numatomi nauji infrastruktūros objektai?

  Sporto komplekso statybos. (Vaclovo Sinkevičiaus nuotraika)

  Naujienų gerų tikrai turime. Vienas čempionato etapas vyks Alytuje, o Prienuose numatoma treniruotis. Jau statoma nauja sporto arena, finansavimas paskirtas. Darbai bus baigti laiku. Sportininkų apgyvendinimui FIBA atstovai pasirinko tarp Prienų ir Birštono esančią „Karališkąją rezidenciją“. Pagal FIBA normatyvus kelionė nuo viešbučio iki treniruočių salės turi užtrukti ne daugiau kaip 15 minučių. Mūsų atveju kelionė trunka 10–12 min, o į Alytų užtruktų pusę valandos. Todėl Prienams pasitaikė netikėta proga pasistatyti sporto areną. Buvo atvažiavusi Finansų ministrė, domėjosi, ar mes tikrai pajėgsime šį objektą pastatyti. Kadangi darbus vykdo ta pati firma, kuri turi „Rudupio“ komandą, tai pastatyti areną – jų garbės ir prestižo reikalas. Be to, įšokę į vežimą, kito kelio neturime.

  Tikriausiai ši arena bus išnaudota ne tik per čempionatą, bet ten treniruosis ir Prienų komandos?

  Arena lieka visam laikui. Čia ne tik treniruosis sportininkai, bet bus sąlygos organizuoti renginius. Arena bus 1200 vietų. Nei Prienai, nei aplinkiniai rajonai tokios arenos neturi ir neturėjo. Apie tai buvo galima tik pasvajoti. Taigi, laimingai sutapus aplinkybėms, mums pasisekė. Žinoma, prie sėkmės prisidėjo tiek savivaldybės, tiek visos bendruomenės didelis įdirbis.

  Sporto komplekso statybos. (Vaclovo Sinkevičiaus nuotraika)

 • ATGAL
  Šakiai kelia Europos bures
  PIRMYN
  Seimo narės A. Bilotaitės pranešimas: Vilniaus rajono politikai galimai supainiojo interesus savo partijos narių laikraščiams skirdami 1,5 mln. litų
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.