Valstybės naujienos

 • Priimtos krašto apsaugos sistemą optimizuojančios įstatymo pataisos

 • Institucijos: Seimas
  Temos: Sauga
  Data: 2011-03-31

  Seimas priėmė Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo 9, 10, 13, 14, 54 ir 57 straipsnių pakeitimo ir papildymo bei 15 straipsnio pripažinimo netekusiu galios įstatymo projektą Nr. XIP-2051(2) . Šiuo teisės aktu  optimizuojamas krašto apsaugos sistemos valdymas – įstatymui įsigaliojus bus panaikintas Gynybos štabas,  jo padalinius integruojant į atitinkamus Krašto apsaugos ministerijos administracijos padalinius, nestrateginio lygmens funkcijos bus perduotos Jungtiniam štabui ir kitoms institucijoms. Vietoje Gynybos štabo viršininko pareigybės bus steigiama nauja  karinė – Pajėgumų ir ginkluotės generalinio direktoriaus pareigybė. Ją užimantis karininkas bus atsakingas už karinių pajėgumų ir ginkluotės plėtrą, pagal savo kompetenciją padės krašto apsaugos ministrui rengti krašto apsaugos sistemos plėtros planus ir valstybės karinę strategiją, o kariuomenės vadui – vykdyti strateginio lygmens vadovavimo kariuomenei funkcijas.

  „Šis įstatymas yra tęsinys tų procesų, kurie prasidėjo dar dirbant buvusiai vyriausybei. De facto, ta reforma jau yra įvykusi, iš esmės,  mes tiki pavadinimą keičiame, nes tai, kas anksčiau buvo Gynybos štabu, dabar didžioji dalis jo funkcijų jau yra perduota Jungtiniam štabui, kuris yra pagrindinis operacinis štabas mūsų kariuomenėje. Per daug štabų kelia daug klausimų ir mūsų ekspertams iš NATO ir mums patiems sumaišties nemažai. Kviesčiau pritarti šiam šiam įstatymo projektui, todėl, kad jis padeda tam tikrą tašką labai ilgame jau kelerius metus vykusiame kariuomenės transformacijos procese“, – Seimo narius ragino krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

  Projektui nepritarė Lietuvos Socialdemokratų partijos frakcijos narys Juozas Olekas: „Šis žingsnis, kuris yra siūlomas, lems, kad Lietuvos kariuomenėje nebus štabo, kuris užsiims strateginiu planavimu. Jungtinis štabas – tai operacinis štabas, gynybos štabo sunaikinimas nebuvo numatytas jokiame strateginiame dokumente.  Mes silpniname savo gynybinius pajėgumus“.

  Už pataisas kvietęs balsuoti  Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas pabrėžė  vienoje institucijoje sutelktų strateginio planavimo funkcijų svarbą.

  Priimtomis pataisomis Pajėgumų ir plėtros generalinį direktorių kariuomenės vado teikimu skirs krašto apsaugos ministras, direktoriumi galės tapti ne žemesnio kaip pulkininko (jūrų kapitono) laipsnio karininkas (jei į pareigas būtų paskirtas šio laipsnio karininkas, jam galėtų būti suteiktas brigados generolo (flotilės admirolo) laipsnis. Paprastai juo būtų skiriamas brigados generolo (flotilės admirolo) laipsnio karininkas.

  Naikinant Gynybos štabo viršininko, kuris paprastai pavaduodavo kariuomenės vadą, pareigybę, numatyta. kad kariuomenės vadą pavaduoti galės bet kuris kitas krašto apsaugos ministro paskirtas karininkas, turintis generolo (admirolo) laipsnį.

  Už projektą Nr. XIP-2051(2)  balsavo 56, prieš – 3, susilaikė 17  Seimo narių.

  Seimio ryšių su visuomene skyrius

 • ATGAL
  Seimas priėmė rezoliuciją dėl smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos atstovų
  PIRMYN
  Seimas apsvarstė dalį Miškų įstatymo pataisų
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.