Valstybės naujienos

 • Pristatyta R. K. Urbaičio kandidatūra į Konstitucinio Teismo pirmininkus

 • Institucijos: Seimas
  Data: 2011-03-31

  Respublikos Prezidento vyriausioji patarėja Solveiga Cirtautienė, vadovaudamasi Konstitucijos 84 straipsnio 12 punktu ir 103 straipsnio 2 dalimi, Respublikos Prezidento 2011 m. kovo 29 d. dekretu Nr. 1K–641 „Dėl teikimo Lietuvos Respublikos Seimui skirti R. K. Urbaitį Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo pirmininku“, Seimui pristatė Romualdo Kęstučio Urbaičio kandidatūrą. Pabrėždama Konstitucinio Teismo suformuotos Konstitucinės doktrinos tęstinumo, stabilumo ir perimamumo svarbą S. Cirtautienė išskyrė R. K. Urbaičio darbo patirtį: „Gerbiamas Urbaitis Konstitucinio Teismo teisėju dirba jau 6 metus. Šis faktas suponuoja, kad kandidatas gerai žino Konstitucinio teismo veiklos specifiką, susiformavusias darbo tradicijas įvairiose srityse, Konstitucinio Teismo suformuotą Konstitucinę doktriną. Ši patirtis ir žinios neabejotinai turėtų padėti gerbiamam Urbaičiui užtikrinti tinkamą Konstitucinio Teismo veiklos, darbo, suformuotos Konstitucinės doktrinos tęstinumą ir perimamumą“.

  Vyriausioji šalies vadovės patarėja, pažymėjusi, kad R. K. Urbaitis yra didžiausią teisininko darbo stažą turintis Konstitucinio Teismo teisėjas, pabrėžė didelį kandidato indėlį užmezgant, plėtojat ir palaikant ryšius su kitų valstybių Konstituciniais Teismais.

  Prisistatydamas Seimo nariams kandidatas į Konstitucinio Teismo pirmininkus kalbėjo apie darbų tęstinumo, jei būtų pritarta jo kandidatūrai, svarbą: „Jokių pertvarkų ir doktrininių nuostatų keitimo nėra ir negali būti. Konstitucinis Teismas karta iš kartos seka ta pačia linija, tai yra Konstitucijos aiškinimas ir jis negali būti kitoks“.

  R. K. Urbaitis, kaip Konstitucinio Teismo darbo įvertinimą, pažymėjo per trejus metus nuo 51 iki 172 išaugusį prašymų skaičių. Jis taip pat atkreipė dėmesį ir į kartu su tuo kylančias problemas – būtinybę trumpinti prašymų nagrinėjimo trukmę. „Tai, kad padidėjo prašymų skaičius, rodo, kad Konstitucinis Teismas yra ta institucija, kuria pasitiki žmonės. Bet jų sprendimas yra problema. Šiais metais neprašysim skirti papildomų finansų, mėginsim verstis savo jėgomis, pertvarkant Teisės departamento veiklą, ją optimizuojant, sutelkiant daugiau žmonių projektų rengimui. Ne paslaptis, kad nė vienoje kaimyninėje šalyje nėra tokio fakto, kad 9 teisėjai susėdę prie stalo spręstų, kur padėti kablelį ir kaip redaguoti tekstą. Tai turi būti atlikta iki Konstitucinio Teismo posėdžio, Konstitucinio Teismo teisėjai turi generuoti idėjas“, – kalbėjo kandidatas į Konstitucinio Teismo pirmininkus.

  Kandidatui atsakius į Seimo narių klausimus, nutarta pradėti svarstymo procedūrą Seimo statuto nustatyta tvarka. Pagrindiniu komitetu Seimo nutarimo „Dėl Romualdo Kęstučio Urbaičio skyrimo Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo pirmininku“ projektui Nr. XIP-3061 svarstyti paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas. Taip pat numatomi Seimo frakcijų susitikimai su kandidatu į Konstitucinio Teismo pirmininkus. Preliminari svarstymo Seimo posėdyje data – balandžio 12 d.

  Vadovaujantis Konstitucijos 67 straipsnio 10 punktu, 103 straipsnio 2 dalimi Seimas  skiria Konstitucinio Teismo teisėjus, Aukščiausiojo Teismo teisėjus bei šių teismų pirmininkus. Konstitucinio Teismo pirmininkas iš šio teismo teisėjų skiriamas Seimo Respublikos Prezidento teikimu.

  Romualdas Kęstutis Urbaitis 1969 m. su pagyrimu baigė Vilniaus universiteto Teisės fakulteto vientisos teisės krypties studijas, jam suteikta teisininko kvalifikacija. 1969–1982 m. dirbo Kauno miesto apylinkės teisėju, 1882–1984 m. – Lietuvos įmonės „Lituanica“ juridinio skyriaus viršininku, 1984–1990 m. – advokatu, 1990–1993 m. – advokatu, buvo Lietuvos Respublikos Advokatų kolegijos Tarybos Prezidiumo nariu, 1993–1995 m., 1999–2005 m. dirbo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėju (baudžiamųjų bylų kolegija), 1995–1999 m. – Kauno apygardos teismo teisėju, nuo 2005 m. – Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo teisėju.


  Ryšių su visuomene skyrius

 • ATGAL
  Seimas apsvarstė dalį Miškų įstatymo pataisų
  PIRMYN
  Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas E.Zingeris lankosi Vašingtone
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.