Valstybės naujienos

 • Pristatytos Respublikos Prezidentės teikiamos Prokuratūros įstatymo pataisos

 • Institucijos: Seimas
  Data: 2011-04-14

  Respublikos Prezidento vyriausioji patarėja Solveiga Cirtautienė Seimui pristatė šalies vadovės Dalios Grybauskaitės teikiamas Prokuratūros įstatymo pataisas (projektas Nr. XIP-2949), kuriomis siekiama tobulinti prokurorų atrankos, karjeros, tarnybos vertinimo, atsakomybės bei rotacijos mechanizmus, sudaryti prielaidas suformuoti tokį prokurorų korpusą, kuris leistų maksimaliai efektyviai siekti prokuratūrai keliamų tikslų ir atkurti visuomenės pasitikėjimą ja.

  Teikiamomis pataisomis siūloma nustatyti penkerių metų skyrimo į pareigas laikotarpius absoliučiai visiems vadovaujančias pareigas užimantiems prokurorams bei įtvirtinti draudimą tas pačias pareigas eiti daugiau nei dešimt metų iš eilės. Respublikos Prezidentės manymu, tokiu būdu būtų užtikrinta reali, nuosekli prokuratūros vadovų kaita.

  Projektu taip pat siūloma keisti generalinio prokuroro sudaromų komisijų, kurios dalyvauja formuojant prokurorų korpusą, sudėtį: numatoma į Prokurorų atestacijos komisiją, Prokurorų etikos komisiją, Vyriausiųjų prokurorų atrankos komisiją bei prokurorų atrankos komisijas greta prokurorų įtraukti ir visuomenės atstovus, kuriuos deleguotų Teisingumo ministras, Teisėjų taryba, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija; be to, numatoma sudaryti galimybę į atrankos procesą įtraukti ir kitus specialistus, mokslininkus bei visuomenininkus.

  Siūlomais įstatymo pakeitimais numatoma įtvirtinti naują prokurorų atrankos tvarką. Pataisomis siekiama šį procesą reglamentuoti taip, kad kandidatai į visas pareigas prokuratūroje būtų priimami skaidraus, iš anksto paviešinto konkurso, kuriame būtų svarstomos visų į Pretendentų ir prokuroro karjeros siekiančių asmenų registrą įsirašiusių asmenų kandidatūros.

  Šalies vadovės teikiamomis pataisomis siūloma iš esmės reformuoti prokurorų tarnybinės atsakomybės institutą. Pagal jas visų netoleruotinų prokurorų veikų – įstatymų pažeidimų, tarnybinių nusižengimų, prokuroro vardą žeminančių ir kitų neetiškų poelgių – tyrimas būtų pavedamas Prokurorų etikos komisijai, į kurią būtų įtraukiami ir visuomenės atstovai, o galimybė skųsti prokurorų poelgius būtų suteikta visiems proceso dalyviams ir bet kuriems kitiems asmenims.

  Prokuratūros įstatyme taip pat ketinama tobulinti ir prokurorų tarnybos vertinimo (atestacijos) mechanizmą: numatomi nauji periodinių ir neeilinių tarnybos vertinimų pagrindai; įtvirtinama galimybė neeilinį tarnybos vertinimą atlikti ne tik, kaip yra šiuo metu, tais atvejais, kai prokuroras siekia karjeros, bet ir tuomet, kai nuolatos kartojasi prokuroro darbo trūkumai ir todėl kyla pagrįstų abejonių dėl jo tinkamumo užimamoms pareigoms; atestacijos procedūra atskiriama nuo atrankų.

  Pritarus šiam projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Teisės ir teisėtvarkos komitete, papildomais – Biudžeto ir finansų ir Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetuose. Preliminari svarstymo Seimo posėdyje data – birželio 21 d.

  Seimo Ryšių su visuomene skyrius

 • ATGAL
  Saulėlydžio komisija įvertino Ūkio ir Užsienio reikalų ministerijų veiklos tobulinimo rezultatus
  PIRMYN
  Seimas iš naujo svarstys Baudžiamojo kodekso pataisas
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.