Valstybės naujienos

 • R. K. Urbaitis paskirtas Konstitucinio Teismo pirmininku

 • Institucijos: Seimas
  Data: 2011-04-12

  Seimas pritarė Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės pateiktai Romualdo Kęstučio Urbaičio kandidatūrai į Konstitucinio Teismo pirmininkus.

  Su kandidatu susitikusios Seimo frakcijos teigiamai vertino Respublikos Prezidentės pasirinkimą.

  „Didžiausias patyrimas, kurį turi gerbiamas R. K. Urbaitis, vertinant visus devynis dabartinius teisėjus, nes tik trys iš devynių turi šešerių metų darbo Konstituciniame Teisme patirtį. Per tuos metus Konstituciniam Teismui, taip pat ir pretendentui teko spręsti ypač sudėtingas, kartais netgi labai jautrias mūsų valstybės ir visuomenės gyvenimo problemas. Spręsti ir rasti tinkamus sprendimus“, – Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos poziciją išreiškė Seimo Pirmininko pavaduotojas Česlovas Juršėnas, atkreipęs dėmesį ir į pretendento sukauptą tarptautinę patirtį bei patirtį dirbant Aukščiausiajame Teisme.

  Frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Valentinas Mazuronis informavo, kad po susitikimo su R. K. Urbaičiu, jo kandidatūrai apsisprendė pritari didžioji dauguma frakcijos narių: „Manome, kad tai žmogus, turintis pakankamai kompetencijos ir patyrimo, teisinio padorumo“.

  Krikščionių partijos frakcijos vardu kalbėjęs frakcijos seniūnas Vidmantas Žiemelis pripažino, kad frakcijos apsisprendimą lėmė pretendento dalykinės savybės ir susitikimo metu išgirsti pasiūlymai, kaip tobulinti Konstitucinio Teismo darbą: „Ne paslaptis, kad bylos Konstituciniame Teisme užsiguli pakankamai ilgai. Šiandien teisme yra 172 bylos ir paskutinės jų nagrinėjimo terminas gali būti, ko gero, tik po dvejų metų. Frakcija labai išsamiai aptarė visas problemas ir mano, kad būsimas pirmininkas gali daug padaryti, kad Konstitucinio Teismo darbas būtų žymiai efektyvesnis ir bylos būtų nagrinėjamos žymiai greičiau“.

  Slapto balsavimo rezultatai: iš viso išduota biuletenių 88, rasta 88, galiojančių – 83, negaliojančių – 5. Už Seimo nutarimo Dėl Romualdo Kęstučio Urbaičio skyrimo Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo pirmininku“ projektą Nr.XIP-3061(2) balsavo 67 Seimo nariai, prieš – 9, susilaikė – 7.

  Vadovaujantis Konstitucijos 67 straipsnio 10 punktu, 103 straipsnio 2 dalimi Seimas skiria Konstitucinio Teismo teisėjus, Aukščiausiojo Teismo teisėjus bei šių teismų pirmininkus. Konstitucinio Teismo pirmininkas iš šio teismo teisėjų skiriamas Seimo Respublikos Prezidento teikimu.

  Romualdas Kęstutis Urbaitis 1969 m. su pagyrimu baigė Vilniaus universiteto Teisės fakulteto vientisos teisės krypties studijas, jam suteikta teisininko kvalifikacija. 1969–1982 m. dirbo Kauno miesto apylinkės teisėju, 1882–1984 m. – Lietuvos įmonės „Lituanica“ juridinio skyriaus viršininku, 1984–1990 m. – advokatu, 1990–1993 m. – advokatu, buvo Lietuvos Respublikos Advokatų kolegijos Tarybos Prezidiumo nariu, 1993–1995 m., 1999–2005 m. dirbo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėju (baudžiamųjų bylų kolegija), 1995–1999 m. – Kauno apygardos teismo teisėju, nuo 2005 m. – Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo teisėju.

  Seimo ryšių su visuomene skyrius

 • ATGAL
  Per savaitę surašyta 417 tūkst. gyventojų ir 185 tūkst. būstų
  PIRMYN
  „RESTOS“ tematika atspindi statybų sektoriaus aktualijas
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.