Valstybės naujienos

 • R. Palaitis: Įstatymo pakeitimai atvers kelią į Lietuvą aukštos kvalifikacijos specialistams

 • Institucijos: Ministerijos
  Temos: Teisė
  Data: 2011-06-20

  Šiandien Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos pateiktiems įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties pakeitimams. Jais siūloma įtvirtinti aukštos kvalifikacijos darbuotojų atvykimo gyventi į Lietuvos Respubliką schemą, sutrumpinti užsieniečių prašymų išduoti leidimus laikinai ar nuolat gyventi Lietuvoje nagrinėjimo terminus, praplėsti piliečių, turinčių teisę gauti leidimus gyventi Lietuvoje, ratą ir kt.

  „Esu įsitikinęs, kad šių įstatymų pakeitimų naudą labiausiai pajus Lietuvos darbdaviai, kuriems šiuo metu labai trūksta aukštos kvalifikacijos specialistų. Priėmus įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties pakeitimus, gauti leidimus laikinai gyventi ir įdarbinti įvairių sričių aukštos kvalifikacijos darbuotojus bei jų šeimų narius iš kitų valstybių bus paprasčiau ir greičiau“, – sako vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.

  Jo teigimu, priėmus įstatymo pataisas, maksimalus leidimų gyventi Lietuvoje aukštos kvalifikacijos specialistams, aukštųjų mokyklų dėstytojams ir mokslininkams išdavimo terminas sutrumpėtų nuo 6 iki 2 mėnesių, kitiems – nuo 6 iki 4 mėnesių. Taip pat plečiasi ratas Lietuvos piliečių giminių (ne Lietuvos Respublikos piliečių), kurie pagal įstatymą galės gauti leidimus gyventi Lietuvoje.

  Šie įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties pakeitimai perkelia į nacionalinę teisę trijų Europos Parlamento ir Tarybos direktyvas bei yra suderinti su naujausiais Europos Sąjungos (ES) reglamentais, apibrėžiančiais Šengeno vizų išdavimo, nacionalinių vizų galiojimo ir biometrinių duomenų ėmimo klausimus. Įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties pakeitimais taip pat bus patikslintos Europos Komisijos ataskaitoje išdėstytos nuostatos, susijusios su ES piliečių ir jų šeimos narių teisės laisvai judėti ir gyventi valstybių narių teritorijoje perkėlimu, taip pat nuostatos, liečiančios trečiųjų valstybių piliečių, kurie yra ilgalaikiai gyventojai, statusą.

  Pritarus įstatymų dėl užsieniečių teisinės padėties pataisoms Vyriausybės posėdyje, toliau jos bus svarstomos Seime.

  Vidaus reikalų ministerijos informacija

 • ATGAL
  Pirmąjį šių metų ketvirtį valstybės valdomų įmonių efektyvumas didėjo
  PIRMYN
  „Westinghouse“ atstovai pristatys savo pasiūlymą investuoti į Visagino AE
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.