Valstybės naujienos

 • R. Palaitis: Valstybės kontrolės išvados priminė centralizuotų pirkimų būtinybę

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-06-21

  Valstybės kontrolės išvados tik dar kartą patvirtino, kad visuotiniai centralizuoti ministerijų ir joms pavaldžių įstaigų viešieji pirkimai yra būtini siekiant užtikrinti skaidrų ir ekonomišką valstybės biudžeto lėšų ir turto panaudojimą. Tokios nuomonės laikosi vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis po valstybės kontrolierių atliktų kasmetinių finansinių ir teisėtumo auditų vidaus reikalų įstaigose.

  „Centralizavus ministerijoms pavaldžių įstaigų viešuosius pirkimus, Valstybės kontrolės rekomendacija – stiprinti viešųjų pirkimų priežiūrą – būtų įgyvendinta ne tik vidaus reikalų srityje, tačiau ir daugelyje kitų valstybei svarbių sričių“, – sako vidaus reikalų ministras R. Palaitis.

  Atsižvelgiant į Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimus, šiuo metu ministerijos ir joms pavaldžios įstaigos vis dar gali rinktis – ar viešuosius pirkimus organizuoti savo pajėgomis, ar centralizuotai. Pastarąjį būdą kol kas renkamasi vangiai: centralizuoti pirkimai Lietuvoje nesiekia nė 1 proc. (2010-07-29, „Veidas“). Tuo tarpu pasirinkdamos alternatyvų būdą ir organizuodamos viešuosius pirkimus savo pajėgomis, daugelis valstybės įstaigų neišvengia ne tik Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatų pažeidimų, bet ir neužtikrina ekonomiško valstybės biudžeto lėšų ar turto panaudojimo.

  Vidaus reikalų ministro įsitikinimu, panaikinus pasirinkimo galimybę ir įvedus visuotinių centralizuotų pirkimų sistemą, būtų ne tik užtikrinta didesnė jų priežiūra, tačiau ir sutaupyta nemaža dalis valstybės lėšų. „Jei viešieji pirkimai būtų centralizuoti, vien vykdomosios valdžios rėmuose, vietoj šimtų, juos organizuotų vos keliolika įstaigų. Taip sumažėtų viešųjų pirkimų organizavimo kaštai, bet padidėtų Viešųjų pirkimų tarnybos ir kitų kontrolės institucijų galimybės užtikrinti šių pirkimų skaidrumą“, – teigia ministras R. Palaitis.

  Siekiant įvesti visuotinius centralizuotus valstybės įstaigų viešuosius pirkimus Vidaus reikalų ministerija inicijavo 2007 m. sausio 17 d. Vyriausybės nutarimo Nr. 50 „Dėl centralizuotų viešųjų pirkimų vykdymo“ pakeitimą, kurį Vyriausybė priėmė šių metų kovo 30 d. Tačiau atsižvelgiant į Viešųjų pirkimo įstatymo reikalavimus, ši pataisa ir pareiga viešuosius pirkimus vykdyti centralizuotai valstybės institucijų vertinama bei įgyvendinama vis dar skirtingai.

  Vidaus reikalų ministerijos informacija

 • ATGAL
  TATENA konferencijoje Vienoje Lietuvos atstovai kelia tarptautinių branduolinės saugos standartų laikymosi klausimus
  PIRMYN
  Užsienio reikalų ministras pabrėžia Vyriausybės ir tautinių bendrijų dialogo svarbą
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.