Ratifikuotas Lietuvos, Rusijos ir Švedijos susitarimas | Apžvalga

Valstybės naujienos

 • Ratifikuotas Lietuvos, Rusijos ir Švedijos susitarimas

 • Institucijos: Seimas
  Data: 2011-04-19

  Seimas priėmė Įstatymo dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Rusijos Federacijos Vyriausybės ir Švedijos Karalystės Vyriausybės susitarimo dėl išskirtinių ekonominių zonų ir kontinentinio šelfo ribų sankirtos Baltijos jūroje ratifikavimo projektą Nr. XIP-2970(2).

  Šiuo teisės aktu ratifikuojamas 2005 m. lapkričio 30 d pasirašytas Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Rusijos Federacijos Vyriausybės ir Švedijos Karalystės Vyriausybės susitarimas dėl išskirtinių ekonominių zonų ir kontinentinio šelfo ribų sankirtos Baltijos jūroje.

  Kaip teigiama aiškinamajame rašte, šiuo susitarimu šalys nustato jų išskirtinių ekonominių zonų ir kontinentinio šelfo ribų sankirtos padėtį. Juo baigiama delimituoti Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos išskirtinių ekonominių zonų ir kontinentinio šelfo riba, taip pat nustatomas taškas, nuo kurio bus delimituojama Lietuvos Respublikos ir Švedijos Karalystės išskirtinių ekonominių zonų ir kontinentinio šelfo riba.

  Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris pažymėjo būtinybę užbaigti Lietuvos valstybingumo tvėrimo darbus, t.y. Lietuvos valstybinių sienų galutinio teisinio įforminimo klausimus. Į tai dėmesį atkreipė ir kitas šio komiteto narys – Egidijus Vareikis: „Mūsų valstybei jau 21-eri metai ir, nors ir kaip būtų liūdna konstatuoti, 21-erių metų valstybė dar neturi galutinai nustatytų savo valstybės sienų. Kai kurios sausumos sienos yra vis dar nedelimituotos, o jūrų sienos yra dar net nenustatytos. To nepadaryti per 20 metų nėra pliusas mūsų valstybės institucijoms. Kaip ten bebūtų, nustatyti sienas reikia. Nenustatytos sienos leidžia kartais kai ko ir nepaisyti, kai ko ir nepripažinti, kai ką kvestionuoti“.

  Tikimasi, kad šio susitarimo ratifikavimas paspartins ir analogišką procesą su Latvija, siekiant, kad ši kaimyninė valstybė ratifikuotų jūros sieną su Lietuva.

  Už projektą balsavo 115 Seimo narių,  prieš nebuvo nei vieno, susilaikė 1 parlamentaras.

  Pagal Seimo statuto 181str. 3 punktą Valstybės sienos gali būti keičiamos tik Lietuvos Respublikos tarptautine sutartimi, kai ją ratifikuoja 4/5 visų Seimo narių.

  1997 m. spalio 24 d. pasirašyta Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos sutartis dėl išskirtinės ekonominės zonos ir kontinentinio šelfo atribojimo Baltijos jūroje), įsigaliojusi 2003 m. rugpjūčio 12 d., numato, kad linija, atribojanti Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos išskirtines ekonomines zonas ir kontinentinį šelfą, prasideda nuo susitariančiųjų šalių teritorinių jūrų išorinių ribų sankirtos taško ir tiesiomis linijomis (loksodromomis), jungiančiomis nurodytus taškus, eina iki taško, kuriame ji kerta trečiosios šalies išskirtinės ekonominės zonos ir kontinentinio šelfo ribą. Tam, kad būtų galutinai nustatyta Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos išskirtinių ekonominių zonų bei kontinentinio šelfo riba bei jos sankirta su būsima Lietuvos Respublikos ir Švedijos Karalystės išskirtinių ekonominių zonų ir kontinentinio šelfo delimitavimo linija, turi būti sudarytas trišalis Susitarimas.


  Seimo Ryšių su visuomene skyrius

 • ATGAL
  Savanorystė ugdo ir stiprina pilietinę visuomenę
  PIRMYN
  NATO Parlamentinės Asamblėjos vadovas remia siūlymą, kad energetinio saugumo centras Lietuvoje taptų NATO kompetencijos centru
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.