Redakcijos žvilgsnis

 • Redakcijos žvilgsnis

 • Data: 2017-04-07
  Autorius: Romena Čiūtienė

  Pavasarį būna visko – ne tik sprogsta pumpurai, ima želti žolė ir vis dažniau aplanko saulė. Būna, ir šlapdriba, ir šalnos sugrįžta, būna ir kitų ne visai širdį bei akį džiuginančių vaizdų – balos, purvas, iš po nutirpusio sniego visu gausumu pasirodžiusios šiukšlės.

  Taip pat ir su politiniu mūsų gyvenimu. Jis šviežias, naujas. Nauja Lietuvos Respublikos Vyriausybė mini 100-dienį. Tyliai atsisakiusi garsiųjų utopinių projektų (vaistų, alkoholio monopolija ir pan.), ji išties rimtai kimba į gerklę biurokratų armijai, projektuodama viešojo valdymo reformą. Šis ir kiti ambicingi planai ar netgi vizijos kol kas vargiai suprantami daugumai, išskyrus siaurą ratą juos kuriančių patarėjų. „Apžvalgos“ temos straipsnis apžvelgia minėtas peripetijas ir pavasariško gaivumo ten ne per daugiausiai.

  Tačiau šį pavasarį yra ir gerų naujienų – Lenkijoje, Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje nuo vasario dislokuoti NATO priešakinių pajėgų batalionai su modernia sunkiąja technika ir įranga. Koks šių pajėgų efektyvumas? Kaip nuo to keičiasi galių balansas regione? Ar Rusijos grėsmė neutralizuota? Daugelis klausimų nuolat kyla dinamiškoje saugumo aplinkoje, į kuriuos atsakymų ieškome straipsnyje.

  Dar vienas saulės spindulys pastaraisiais metais niūrokoje Europos padangėje – Nyderlandų rinkimai. Nepasidavę madingoms populistinėms tendencijomis olandai demonstruoja išlaikytą politinį solidumą. Pagundų buvo ne viena, o ir prognozių būta prieštaringų. Klausimas, ar šis džiugus pavasariškas gūsis įkvėps ir prancūzus su vokiečiais jų rinkimuose.

  Šiame numeryje, žinoma, netrūksta ir gyvenimo skaudulių, kurie it sniegui pasitraukus išlindusios šiukšlės apsinuogina netikėtai ir nemaloniausiais kampais – smurtas, alkoholio vartojimas, šeimas griaunančios socialinės ligos. Taip pat rašome apie socialinį teisingumą platesne prasme. Grįždami į kasmet ažiotažą keliančią Kovo 8-tąją susipažinsime su įtakingomis pasaulio ir Lietuvos moterimis. Daug klausimų, į kuriuos kasdieniuose darbuose mojame ranka. „Apžvalgoje“ pateikiame tai, ką norėjote sužinoti plačiau, tačiau nespėjote įsigilinti. Dabar tam pats laikas. Gero skaitymo.

 • ATGAL
  Redaktoriaus žodis
  PIRMYN
  Redakcijos žvilgsnis
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.