Š. Laužikas: Šilutė yra labai dinamiška | Apžvalga

Regionai

 • Š. Laužikas: Šilutė yra labai dinamiška

 • Temos: Įvykiai
  Regionai: Vakarų
  Data: 2011-05-30
  Autorius: "Apžvalgos" informacija

  Š. Lauzikas. (M. Žilionytės nuotr.)

  Kalbamės su Šilutės rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto nariu ir opozicijos lyderiu Šarūnu Laužiku.

  Ar krizės sąlygomis buvo sunku organizuoti tokią šventę? Kas tokiu atveju svarbiau – iniciatyva ar pinigai?
  Manau, kad abu veiksniai turėjo nemažai reikšmės. Šilutė turi nemažą patirtį organizuojant šventes, pavyzdžiui, prieš dvejus metus rengėme didelę šventę – Šilutei buvo įteikta Europos garbės vėliava. Dabar, aišku, pasitelkėme daugiau atlikėjų, daugiau vyksta įvairių renginių, sukvietėme pasaulio kraštiečius į Šilutę. Taigi, yra dvi dedamosios – ir iniciatyva, ir lėšos. Jungėsi verslininkai. Kadangi Šilutė tapo Lietuvos kultūros sostine, šiek tiek lėšų skyrė Kultūros ministerija.

  Kaip savivaldybei pavyko pasiekti, kad Šilutė taptų kultūros sostine, kaip plėtojosi ši iniciatyva?
  Jau prieš porą metų pradėjome galvoti, kaip reikėtų organizuoti 500 jubiliejaus šventę. Tuo metu aš dirbau Savivaldybės administracijos direktoriumi. Viena iš idėjų, kilusių mūsų komandai, ir buvo pasiekti, kad Šilutė taptų kultūros sostine. Diskutavome su kitais miestais, kurie jau buvo tapę kultūros sostinėmis, rodydami iniciatyvą parengėme programą ir laimėjome šį ministerijos konkursą.

  Būdamas miesto valdžios atstovu, Ekonomikos ir finansų komiteto nariu, kaip vertinate Šilutės rajono ekonominę plėtrą ir kokias matote krašto perspektyvas?
  Šilutės kraštas yra vienas iš įdomesnių regionų, ypač traukiančių žmones, kuriuos domina poilsis, turizmas, žvejyba, vandens sportas. Tai ir buvo mūsų kryptis – prieš gerą dešimtmetį priėmėme Šilutės rajono vystymosi strateginę programą, kurios pavadinimas buvo „Šilutė – ryškėjanti žvaigždė Europos turizmo žemėlapyje“. Mūsų regioninis paveldas prieš porą metų laimėjo ES organizuojamą patraukliausios turizmo vietovės konkursą, kurio apdovanojimą su meru atsiėmėme Briuselyje. Krizė, aišku, šiek tiek atsiliepia, nes į mūsų turizmo sodybas, viešbučius atvažiuoja mažiau stambių firmų, bankų, kurie anksčiau labai dosniai dalydavo iškylas savo darbuotojams, kolektyvų, tačiau užsienio turistų srauto sumažėjimo stipriai nepajutome.
  Šilutė yra labai dinamiška, viena pirmaujančių pagal europinių lėšų panaudojimą Lietuvoje, kas leido padidinti užimtumą ir vykdyti biudžetą. Pernai mes keliais milijonais litų viršijome biudžeto pajamų planą ir šiek tiek sumažinome įsiskolinimus. Taigi, krizę pergyvenome gana sėkmingai.

  Ar turizmas yra ta pagrindinė verslo kryptis, reprezentuojanti Šilutės kraštą, ar yra dar kokių nors svarbių verslo šakų regione?
  Turizmo verslas čia yra daugiau šeimyninis, nes didelių viešbučių daug neturime. Yra trys keturi viešbučiai, turintys po 40 kambarių. Kaimo turizmas yra vienas pagrindinių verslų. Taip pat turime stiprią baldų pramonę su pora labai stambių gamyklų, kuriose dirba po kelis šimtus žmonių.

  Ko kaip politikas šventės proga palinkėtumėte saviems žmonėms, šilutiškiams?
  Šilutiškiams norėčiau palinkėti optimizmo – būti geresnės nuotaikos! Gyvenimas tęsiasi, ir ši šventė taip pat parodo, kad mes mokame ne tik dirbti, bet ir švęsti.

 • ATGAL
  A. Stancikienė: Priimant sprendimus, reikėtų kelti kartelę
  PIRMYN
  V. Griškevičienė: esame kūrybiškai neramūs
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.